Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miből kell emelt érettségit...

Miből kell emelt érettségit tenni, gazdálkodási és menedzsment szakra szeretnék menni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy bármiből lehet, de plusz pontot csak akkor kapok, ha a felvi.hu-n felsorolt tantárgyak közül (földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy v. egy idegen nyelv v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy) egyikből emeltezek.

De most egy ismerős azt mondta nekem, hogy ezek közül egyikből muszáj emeltezni.

De ha így lenne, akkor szerintem oda lenne írva a felsorolás alá az, hogy "legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni", mint egyes szakoknál. Így mivel ez nincs odaírva, szerintem bármiből lehet teljesíteni a kötelező emeltet.

Illetve a felvi pontszámító kalkulátora is kiírná azt, hogy "A pontszámítás nem lehetséges! Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!". De ezt nem írja ki, ha úgy próbálom kiszámolni a pontjaimat, hogy az emelt nem a felsorolt tantárgyak egyike.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 16. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad.

Plusz egy érv melletted: [link]

2021. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármiből emeltezhetsz, de nyilván érdemes a felsoroltak közül valamelyikből, mivel a plusz pont is csak ezekért jár.
2021. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármiből emeltezhetsz ennél a szaknál valóban, de az előzetesen központilag meghúzott magas ponthatár miatt célszerű olyanból, amit elfogadnak. Minden pont számít.
2021. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 16. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!