Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Turizmus és vendéglátás...

Turizmus és vendéglátás egyetemi szak után mit dolgozhatsz?

Figyelt kérdés

Mennyire jók az elhelyezkedési lehetőségek?

Recepcióst hallottam kezdőknek, suli melletti munkának. Több infó, valaki?

Vagy ez is büfé szak ?



2021. márc. 16. 21:41
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
10 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
büfészak*
2021. márc. 16. 21:42
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Nyilván függ az intézménytől - egy Kodolányin szerzett turven diploma nem biztos, hogy felér egy Corvinuson szerzettel. Én a Corvinuson vagyok elsőéves, itt ez a szak egy kemény közgazdasági képzés: matek, statisztika, mikro-és makroökonómia, pénzügytan, vállalatgazdaságtan - a teljesség igénye nélkül. Csak a Corvinus nevében tudok nyilatkozni, de itt nálink az utolsó félév egy szakmai gyakorlat, ahol kidelegálnak egy az egyetemmel partner multicéghez, luxusszállodába, utazási irodához, stb. Ha elvégzed a szakot, egy versenyképes közgazdász leszel, aki rengeteg platformon tudja kamatoztatni a tudását. Én csak ajánlani tudom a turizmus-vendéglátást. Ha bármilyen további kérdésed van, nyugodtan írj privátban.:)
2021. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem büfészak, Közgazdasági végzettség ad, így pont azt tudod vele dolgozni, mint más gazdasági végzettséggel. Irodák, bankok, stb. Azoknak szokott csalódást okozni akik tényleg turizmusban akarnak vele dolgozni, mert arra kevés igény és így esély van. Nekem több kollégám is van ilyen diplomával, könyvelés, kereskedelem, pénzügy területén és semmi közünk turizmus-vendéglátáshoz.
2021. márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Az elso valaszolot miert kellett lepontozni? Teljesen valid erveket sorakoztatott fel
2021. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!