Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a két képzés...

Mi a különbség a két képzés között?

Figyelt kérdés

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem katasztrófavédelem [tűzvédelmi és mentésirányítási] szakán az állami ösztöndíjas képzés alatt a specializálódás résznél azt írja, hogy: A szakirány a hivatásos katasztrófavédelmi szervek számára képez szakembereket. Ezzel szemben, ugyanezen a képzésen, de önköltségesen azt írja, hogy: A szakirány a gazdálkodó szervek számára képez szakembereket. Az utána szóló szöveg teljesen ugyanaz.

A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy mégis mi a különbség a kettő között? Ha mint hivatásos tűzoltó jelentkezek akkor ha önköltséges képzésre vesznek fel akkor nem lehetek hivatásos? Egyáltalán miért különböztetik meg?



2021. márc. 18. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Hivatásos állomány tagjai mehetnek mindkét képzésre. A nappalin 2 év

tűzvédelmi szakmai gyakorlat kell, a levelezőn 3. A levelező képzésben szélesebb körből lehet jelentkezni, mert önkormányzati és létesítményi tűzoltóságok és az önkéntes tűzoltó egyesületek szaktevékenységet ellátó tagjai IS jelentkezhetnek.Mindkét esetben kell támogató nyilatkozat is.

2021. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ha mint hivatalos tűzoltó 3 év szolgálat után jelentkezek a levelezőre önköltségesen, akkor amint végzek tűzoltó hadnagy leszek? Ha jól értelmezem akkor itt az lenne a lényeg, hogy ha esetleg nem vagyok tűzoltó, önköltségesre akkor is jelentkezhetek de nem leszek a szó szerinti értelembe vett tűzoltó?
2021. márc. 18. 18:26
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem jól értelmezed, mindkét esetben tűzoltónak kell lenni. Csak a levelezőn a tűzoltó kategória tágabb.
2021. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Meg ahogy látom nappalin is ugyanígy elkülöníti az önköltséges és az állami ösztöndíjast. Ott is külön leírja hogy hivatásos állomány tagja lesz valamint önköltségesen gazdálkodó szerv tagja. Aztán ez az a rész ami nekem nem világos. Mert ugyebár ha én már hivatásos vagyok és úgy jelentkezek önköltségesre (akár nappali akár levelező) akkor csak nem veszítem el a hivatásos státuszt.
2021. márc. 18. 18:33
 5/17 A kérdező kommentje:
Önköltségesen nem írja le, hogy hivatásosnak kell lenni hogy jelentkezhessek, míg állami ösztöndíjasnál kiemeli, hogy csak 3 év után (vagy nappalin 2) jelentkezhetek és engedéllyel.
2021. márc. 18. 18:35
 6/17 A kérdező kommentje:

Találtam pontosabb leírást az egyetem oldalán. A levelező képzésen állami ösztöndíjas résznél a feltételeknél azt írja:

- csak hivatásos katasztrófavédelmi szerv hivatásos állományú tagja, vagy önkormányzat és létesítményi tűzoltóságok vagy önkéntes tűzoltó egyesületek szaktevékenységet ellátó tagja pályázhat

- 3 éves tűzvédelmi szakmai gyakorlat

- tűzoltó végzettség

- katasztrófavédelmi szerv állományában dolgozó esetében BM OKF humán szolgálatvezető támogató nyilatkozata

- emelt szintű érettségi a felvételi tárgyak valamelyikéből

Ugyanúgy levelezőn de önköltségesen:

- emelt szintű érettségi a felvételi tárgyak valamelyikéből

- Jogállás: önköltséges

- Polgári képzés a gazdálkodó szervezetek szakember utánpótlására.


De itt az oldal, katasztrófavédelem mindhárom szakirányán elkülöníti az önköltséges és az állami ösztöndíjas hallgatókat. [link]

2021. márc. 18. 18:39
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Átnéztem az egyetem honlapját és ott azt írják erről a szakról, hogy aki önköltségesen tanul az a polgári életben fog a diplomával elhelyezkedni és a felvételkor sem kell tűzoltónak lenni és a végzés után sem lesz az.
2021. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha tűzoltóként jelentkezek az önköltséges képzésre akkor ha végzek sem leszek tűzoltó hadnagy hanem átraknak a polgári területre? Vagy tűzoltóként nem is jelentkezhetek önköltségesre?

Azért lenne ez nekem fontos mert most is egyetemista vagyok és mire végzek nem fog maradni 6 állami félévem, és ezzel így az a baj, hogy hiába is fizetem ki a képzést akkor sem lehetek tűzoltótiszt.

2021. márc. 18. 19:19
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az önköltségesre nem vesznek fel hivatásos állományút, csak polgárit. A képzés első évében van 5 hetes bentlakás is és azt se engedné meg a munkáltató.
2021. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha én most végzek az egyetemmel, akkor a felhasználható 12 állami ösztöndíjas félévemből megmarad 4. Ez a tűzoltótiszt képzés viszont 6 féléves. Úgy megoldható a képzés hogy elhasználom a maradék 4 félévet és a megmaradó 2-t kifizetem? Úgy állami ösztöndíjasnak számítok jelentkezéskor és végzéskor is?
2021. márc. 18. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!