Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kommunikacio es mediatudomany...

Kommunikacio es mediatudomany szak mennyire magolos? Sokat kell tanulni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 20. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ melyik egyetemen szeretnéd tanulni. Én a BME-ről tudok neked mesélni, írj nyugodtan üzenetet! :)
2021. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy joghoz képest eltörpül a magolás része, nem is arról híres a szak hogy nem bírják a hallgatók a képzést és kibuknának. Nagyon sok gyakorlati óra van, ahová projekteket kell csinálni, a jegyet is abból kapod, úgyhogy nem kell sokat tanulni.
2021. ápr. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Büfé ruhatár szak, kell tanulni de nem vészes. Nyugodtan mehetsz.
2021. ápr. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Kommunikáció szak is the most büfészak ever.
2021. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Akik arról írnak, hogy ez egy büfészak, hol végezték el ezt a képzést? :)
2021. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell ahhoz mindent kipróbálni, hogy lehessen róla fogalmunk. :)
2021. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell ahhoz mesterszakácsnak lennem, hogy megállapítsam egy ételről, hogy rossz.
2021. máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Igen, de enni mindenki szokott. Egy szakot nem végez el mindenki. Addig nem tudom elmondani, hogy milyen érzés kiugrani egy repülőből, amíg meg nem tettem.
2021. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem feküdtem le férfiként férfival addig nem tudom, hogy jó-e. Őőő... vagyis ja, a repülős hasonlat jobban hangzik.
2021. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezek a gazdasági szakok azért vannak beállítva sokszor büfészakoknak, mert nincs rajtuk pár tárgy amitől még az életkedved is elmegy.


Mérnöki szakokon például Analízis I-II-III aztán a szigorlat belőle. Hát ha valaki azt megcsinálja mondjuk csúszás nélkül akkor minden tiszteletemet kiérdemli. Mert nem arról van szó, hogy megtanulsz integrálni meg deriválni aztán valami függvénysorra ráböfögsz egy hányadoskritériumot hanem nagyon komolyan érteni kell, mi hova konvergál. Kell tudni nevezetes dolgokat amik a matekban kifejezetten nehezek. Ott van például a Cauchy-féle konvergencia kritérium ami nem azért szar mert meg kell tanulni függvényekre, hanem utána a sorokra meg minden kutyafüttyre is. Ráadásul nem ő van egyedül hanem egy rakat bácsis tétel van.


Ott vannak például a fizikás, elektronikás tárgyak ezeken a szakokon ahol tényleg mesteri szinten kell érteni a rezgőköröket, melyik rétegben hol van lyuk, miért arra megy az elektron. Utána kiszámolni, gyakorlatban rájönni mi alapján differenciál az ember.


Aláírom, hogy gazdmen-en is tanulnak az emberek improprius integrálokat de utána nem lesz olyan, hogy ezek alapján kéne bizonyítgatni zh-ban valamit.


Most online oktatásban például a BGE-n a matek feleletválasztós moodle tesztekkel ment, ami nevetséges mondjuk egy BME VIK-hez képest, ahol a zh-ban konkrétan meg kell mutatni a tételt levezetéssel.


Persze persze, gazdasági szakokon tanulnak tételeket meg csinálnak esettanulmányokat az emberek de például mérnökinfón a programozás tárgy beugrója szó szerinti pszeudokód leírása. Programozás lapon, kihagysz egy pontosvesszőt 0 pont.


Nem hiába van az, hogy elkezdi 450 ember de a második tárgyakat már csak 270 ember tudja elkezdeni és végül abból csak 180 szerez aláírást, vizsgán meg 100 megy át.


Én például azt sem értem, hogy mi értelme annak, hogy ezeken a helyeken 200 hallgató 5-ös átlagot ér el 50 meg 4.8-at. Utána persze névsor szerint kell ösztöndíjat osztani.


"Attól jó egy zh, hogy az emberek fele megbukik rajta." - és ezt nagyon becsülöm.


Ezek amiket leírok valósak. Mérnök oktatóktól származnak az adatok és az idézetet se én találtam ki.

2021. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!