Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ijesztegetnek minket...

Miért ijesztegetnek minket ennyire az érettségivel? Mennyi a tényleges alapja, és mennyi a "túltolás".

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hajlamosak túltolni a dolgot, pedig nem egy nagy dolog.


Mondjuk én ezt úgy mondom, hogy tavaly érettségiztem, amikor nem volt szóbeli, viszont az igaz, hogy az írásbeli része a dolognak az egyáltalán nem egy nagy megerőltetés.

2021. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
100%
80% túltolás. Minket is ijesztgettek anno aztán tök könnyű volt. Szóbelire amúgy is tételek vannak, írásbelin meg aki egyébként is tanult 4 évig az úgysem számíthat meglepetésre. A matek érettségitől féltem de az is meglepően könnyű volt. Egyetemen egyetlen vizsgámon több tétel volt mint az összes érettségi tantárgyamból együttvéve.
2021. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egész egy túltolás, de azért tény, hogy tanulni kell. Én tavaly érettségiztem, tételeimnek csupán a 20%-a volt kidolgozva. Nyilván ugye végül nem volt szóbeli, de azért addigra már ki kellett volna dolgoznom sokat. Szerintem az, aki mind a 4 vagy még jobb esetben mind a 12 év alatt tanul és tud hozni egy 3-4-5-ös átlagot, annak nem lesznek problémái. Viszont ha érettségi előtt 1 hónappal akarsz felkészülni, akkor abból bajok lesznek. Sok anyag egymásra épül, ezért az alapokat is jól kell ismerned, illetve a folyamatokat.
2021. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon túl van misztifikálva. Annyi benne a nehéz, hogy gimisként szokatlan, hogy ennyi anyagból kb. egyszerre kell valamilyen szinten készülni.
2021. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szinte az egész "túltolás".


Olyan már 10.osztáy után már a tanárok folyamatosan az érettségivel jönnek. Én nagyon utáltam, hogy (főleg a végefelé) folyamatosan ez volt a téma. 12.-ben kb átlagosan 10x hallottam naponta, hogy "érettségi így, meg úgy"


Szerintem semmi extra nincs benne.

Magyar és töri logika alapján megcsinálható. (törinél van egy csomó tippelhető feladat + a források, magyar-ból meg értelmezni kell egy szöveget és ennyi az írásbeli.

Angol vagy Német ha tudsz minimálisan angolul, akkor nem buksz meg. +nyelvből is vannak tippelhető feladatok.

Matek, talán ennél kell tanulni igazán, de őszinten, ha megcsinálod érettségi előtti hónapban az előző 10évi érettségiket, akkor semmi meglepetés nem érhet téged.

A válaszható érettséginek meg nyilván olyat választasz, amit szeretsz.


Szóbelik amiknél be kell magolni a tételeket, igaz én tavaly érettségiztem ezért nekem pl nem volt szóbelim, de csináltam még 11.-ben előrehozott érettségit és abból az 1 tantárgyból a tapasztalatom az, hogyha nem utál a tanár, akkor simán egy "jó" szóbelit összehoztok, mégha nem is tudod nagyon a tételt. Kb az számít, hogy ismerd a tanárodat és ő is téged, hogy tudja mit lehet tőled kérdezni és mit nem.


Én már egyetemista vagyok és az is igaz, hogy nagyjából egy egyetemi vizsgával ér fel egy érettségi. (amit mi félévente írunk 5-10-et).

Mondjuk most nem akarok a hülye összehasonlítást, hogy "jaj, ha most sírtok, akkor mi lesz egyetemen veletek"

Nektek ez az első nagy vizsgátok az életetekben, szóval érthető, hogy féltek.

Ha továbbtanulsz, akkor imádni fogod, hogy semmi ijesztegetés nem lesz. Elmondják, hogy vizsgát kell majd írni az adott tárgyból, majd a félév végefelé neptunban jelentkezel amelyik időpontban akarod írni és sikerül vagy nem, még tudsz javítani, de ha nem sikerül a javítás sem, akkor felveszed a tárgyad újra következő félévben vagy évben. És senki sem baszogat.

2021. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Attól függ mi a célod, ha nem akarsz tovább tanulni akkor akár a 2-es is elég mindenből (nem szokás nézni munkahelyeken, persze ezzel nem bíztatni akarlak, hogy ne tanulj rá és a 2es legyen a cél), ahhoz pedig nem kell kb. semmilyen tudás. Szóbelire érdemes valamennyire tanulni mert ott nem az van mint írásbelin, hogy már csak a tippelgetésekből meglehet akár a 3as is. Viszont, ha 4-es, 5-ös érettségit szeretnél arra már tanulni kell rendesen.
2021. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!