Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]


Az Emberi Erőforrások Minisztériumát meg pont nem érdeklik a gyerekek. Mintha minden rendben menne.. 8 hónap kihagyás után mindenki húzzon érettségizni, természetesen semmi könnyítéssel. Nem akarok vitatkozni senkivel, sem nyavalyogni, csak tényleg érdekel a véleményetek. Tanulok én rendesen, de nagyon felháborít, hogy a kormány ennyire semmibe veszi az érettségizőket. Abba már bele sem megyek, hogy mennyire valós ez a "kiscsoportos konzultációk" engedmény. Unom, hogy mindenki elengedte ezt az évet. (Nyilvan nem az erettsegizokre ertem.)


Köszönöm ha válaszoltok.



2021. márc. 22. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem volt kihagyás. Ha valaki úgy értelmezte az online oktatást, hogy nem kell csinálni semmit, arról nem a kormány tehet.
2021. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Látom megfogtad a lényeget. Akkor úgy mondom, hogy 8 hónap online oktatás, ha jobban tetszik. Végeredményben ugyan az. Nem az iskolában tanulunk. Erre értettem.
2021. márc. 22. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Érdekes ez a kérdés szerintem.

Egyrészt valahol igazat adok az #1 válaszolónak, de! Mi van akkor, ha a diák tanult volna, csak épp a tanárt marhára nem érdekli és nem tartott rendesen órát? Persze lehet panaszkodni igazgatónak, tankerületnek, akárkinek, de nem hiszem, hogy az átlagos tanárhiány mellett bárhol elő tudnak zsebből rántani egy magyar/matek/töri tanárt, aki mellesleg érettségiztetni is hajlandó.


Másrészt ezek a konzultációk, hát nem tudom, mennyit fognak érni, remélem ezeknek lesz haszna azért. De itt megint bejön, hogy aki épp karanténban van, vagy a tanár van karanténban, vagy akármi, ott már megint nem egyenlőek az esélyek.


Szokták felhozni érvként, hogy de mindegy milyen 1 ember érettségije, mert ha neki nehéz, a többieknek is az. Igen ám, de nem csak az jelentkezhet adott évben egyetemre, aki akkor végez a középiskolában. Persze ők a jelentkezők kisebb hányadát adják, de így is befolyásolhatnak a pontokon, pusztán azért, mert 2-3-több éve érettségiztek, és lehet, hogy összességében jobbak az eredményeik, mint az ideieknek lesznek.


Ezeket úgy írom, hogy 2 éve érettségiztem, látom jelenleg mindkét oldal álláspontját, és azt gondolom, borzasztó nehéz jó döntést hozni. Valaki, valahogy tutira nem lesz jó helyen, és rosszul fogja érinteni az aktuális döntés.:/

2021. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiscsoportos konzultációt a tanárok 90%-a úgy értelmezi, hogy berángatja az osztályt dolgozatot írni.

Amúgy meg nem tudom mit vagy úgy meglepve, ebben a magyar gerontokráciában mindig is mi, fiatalok voltunk a legcsúnyábban letojva.

2021. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3; #4

Mindkettőtökkel egyet értek. :/

2021. márc. 22. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyetemen ugyanez a helyzet, lehet nem érdekel senkit, mert nem ez a fontos, meg az egyetemisták már "felnőttek" (bár nem tudom mi a különbség egy 19 éves érettségiző és egy 19 éves másodéves között, de mindegy), és ott sem tartott sok tanár órát, de persze a viszgán azt várja el, amit le sem adott, és még könyvünk sincs, hogy legyen miből készülni, fantasztikus, persze ettől nem lesz jobb az érettségizőknek, csak azt akartam bemutatni, hogy ez kollektíven fos mindenkinek sajnos. Én gondolkozom minden félévben azon, hogy kiiratkozzak az egytemről, mert nem arra iratkoztam be, hogy a tanárok kidobálják, az interneten amúgy fellelhető pdf-eket (amiket egyetem nélkül is elérsz), meg nézd meg xy videót a youtubeon és tanuld meg abból, mert én nem fogok egy büdös szót sem elmondani, de te írd meg a zh-t, add be a beadandókat (időben - jhaj a határidő annyira fontos, kivéve ha tanár vagy, mert akkor bármikor megcsinálhatsz bármit, bármennyit késhetsz a feladatokkal), legjobb, hogy a beadandó feladatot a félév közepén adják ki, amire egy félévnek megfelelő időt kellene adni, de hát, te egyetemista vagy, nincs semmi dolgod, feleannyi idő alatt is meg tudod oldani. És akkor készülj mondom még a zh-kra, nézz utána annak, amit a tanár nem adott le, mi az, de alig találsz hozzá forrást... Fanstasztikus


Szóval kérdező nem akartalak elkeseríteni, de így a 3. félév ami távoktatásban telik, kiborít, és sajnos azt kell mondanom, hogy: "Lesz még rosszabb..."


De kitartást Neked is meg a többi érettségizőnek is, ne adjátok fel, készüljetek, ahogy csak tudtok, és hogy egy másik idézettel zárjam:


"Soha ne hagyjon el benneteket a remény!" 🙂

2021. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%
#6 Hidd el, megértjük a helyzeteteket. Tudjuk, hogy nektek még rosszabb és együttérzünk veletek, de ez a kérdés a középiskolasokról szólt, úgyhogy itt most mi sírunk. Ha te is akarsz akkor írj ki saját kérdést! :D
2021. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi #6-os!


#7-es nana, akkor mostantól ezt egy közös síróhelynek nyilvanitom :D

2021. márc. 22. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!