Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes aláírni a szóbeli...

Érdemes aláírni a szóbeli vizsgák eltörlését követelő online petíciót?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 23:10
 1/10 anonim válasza:
72%
Én nemrég szobeliztem és nem vagyok a legjobb tanuló úgyhogy nagyon sokat tudott dobni a felvételemen ez nem rosz dolog hanem egy utolsó esély a javitasra
2021. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes aláírni a soha ne fizessünk adót petíciót? Változik valami? Na ugyanez a válaszom a kérdésedre.
2021. márc. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ird ala es meglatod. En alairtam, nem hiszek benne, de talan ha sokan alairjak eljut a donteshozokhoz, es kaphatunk meg egy kioktatast.
2021. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Én nem értem miért akarjátok eltörölni,legtöbbször javít a %-on, nem pedig ront.
2021. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

4-es, ugyan nem magamból indulok ki, de vannak olyanok, akik nem szívesen nyilvánulnak meg szóban. Ők valószínüleg nem fognak ügyvédek lenni, vagy nem fognak olyan szakmát választani, mely során szükséges a verbális kommunikáció.

Nekik nem feltétlen tud javítani a jegyén, ha nem tudnak/mernek megszólalni, főleg ha a vizsga általi stressz is közrejátszik. Sajnos sok ilyenről hallottam már.

2021. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
43%

Én őszintén nem értem, miért akarják sokan a szóbelit eltörölni. Beszéltem tavaly érettségizettekkel, közülük is többen mondták, hogy jobb lett volna nekik, ha van lehetőségük javítani. Sokkal kiegyensúlyozottabb eredményt mutat a két érettségi együtt, sokkal inkább tükrözi a tudásodat. Ráadásul a tanárok is többet tudnak segíteni a szóbelinél (és általában szoktak is, mert nekik is méri a teljesítményüket az, hogy milyen eredménnyel érettségiztek le a diákok). Amúgy meg járványügyi szempontból se sokkal veszélyesebb a szóbeli: meg lehet oldani, hogy max két tanár meg három diák legyen benn, FFP maszkban, egymástól rohadt messze (max kiabálnak), rendszeres fertőtlenítéssel.

Egyébként én se vagyok az a beszédes ember, a verbális dolgok eléggé nehezen mennek, de az érettségi kifejezetten emberséges ebből a szempontból (nekem is csak dobott a pontjaimon). Nem azt várják, hogy élvezetes kiselőadást tarts, csak hogy átadd a fő információkat. Bőven elég időd van felkészülni, akár tényleg leírhatsz konkrét mondatokat is, amiket aztán felolvasol. (Meg hát az a probléma, hogy hacsak nem mész némasági fogadalmas szerzetesnek, akkor ezeket a szituációkat nem lehet elkerülni. Legalábbis lesz az egyetemen pár szóbeli vizsgád vagy utána állásinterjúid, és az a legjobb, ha addigra már hozzászoksz ezekhez a dolgokhoz.)

2021. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen egyetértek a 6-os válaszolóval. Le lehet pontozni mindenkit, aki lehetőségként látja a szőbelit, nem nyűgként, de a tanárok véleménye is ez. Nálunk konkrétan a magyar tanár kifejezetten mondta, hogy reméli lesz szóbeli, mert sokat szokott javítani az írásbelin.
2021. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
7es, nem minden tanar velemenye ez. A mi tanaraink is ellenzik. Mondjuk mi szabadabb felfogasu iskolaba jarunk.
2021. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Én tavaly érettségiztem. Nem tagadom, nem elleneztem volna én sem azt, hogy jegyek alapján kapjunk érettségit. Igen ez nagy kitolás lett volna a korábbi érettségizőkkel szemben, de akkor még friss volt ez az online oktatás, be voltunk rendesen sz*rva. Meg hát ki az a hülye, aki a nehezebb megoldást választaná..DE..Amikor elérkezett az érettségi konkrétan 0 tanulással mentem megírni, úgy voltam vele ha eddig tanultam folyamatosan menni fog. Igen, ment is közel 360 pontom lett. Ezt nem dicsekvésből, csak azért, hogy aki azt szeretné hogy jegyek alapján kapjon érettségit az biztosan tisztában van, és elégedett az eddigi évi teljesítményeivel. Akkor onnantól az érettségi se lesz nagy szám :)

A másik. A szóbeli. Tényleg mindenki átlagát felhozza. És az, hogy nem "képes" valaki közösség előtt beszélni.. Van 20 perced írni magadnak egy saját vázlatot, konkrétan csak azt kell felolvasni. Nagyon max 10 percet beszélsz az egészről. Ebbe senki sem fog belehalni. :)

A lényeg, hogy nem kell félni tőle, hisz elvileg ezt már tudjátok..

2021. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem érdemes aláírni. Én ugyan javítottam mind az 5 tárgyból a szóbalivel, de hozzá kell tennem, hogy jó tételeket húztam. Alakulhatott volna másképpen is. 2-ből emelteztem, azokból tavaly is volt szóbeli, és ott igaz is, hogy jobban megítélhető a teljes tudás. Közép szinten viszont nagy lutri a szóbeli. Nálunk annó 20 irodalom, 20 nyelvtan, 20 töri tétel volt, egyet se kaptunk meg kidolgozva, illetve nem is volt osztályszinten kidolgozás. (Többi 3 szóbelim máskor volt: matek/fizika emelt, angol előrehozott.) Több olyan tétel volt, amit egyszerüen kihagytam, mert nem találtam hozzá normális forrást. Szóval, én megértem, hogy miért akarják. 🙂


A jelenlegi rendszerben évvégi jegyekkel Magyarországon sosem fogják helyettesíteni az érettségit, ugyanis itt ez a felvételi is. Ez olyan országokban működik, ahol a felvételi külön van.

2021. márc. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!