Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Apáczaisok, mesélnétek az...

Apáczaisok, mesélnétek az iskolai életről?

Figyelt kérdés
Tanárok, közösség, programok, hangulat, minden érdekel.

2021. márc. 24. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, én apáczais vagyok, 11.-es, hatosztályos általános tagozaton. Nagyon szeretem, az iskola hangulata szerintem szuper. Szeretem az épületet, mert óriási és rengeteg hely van ahol egy szünetet vagy lyukasórát el lehet tölteni. Pihenősarok fotelokkal, folyosók, közösségi rész pingpongasztalokkal, a három lépcsőház teteje (fel lehet menni a legfelső, 4. emelet fölé, barátságos részek vannak ott). A tesiórákat is kiemelném ebből a szempontból, van lánytesi, fiútesi, konditerem és tetőterasz, mindig máshol tesizünk.

A tanárok szerintem nagyon nagy többségben zseniálisak, akik tényleg szeretnek tanítani és boldogan segítenek mindenben. Rengeteg fiatal, laza tanár van, nekem a legtöbb ilyen, de vannak idősebbek is, akik néha szigorúbbak de szerintem nagyon jól megtanítanak mindenre.

Ami nekem még nagyon fontos, az az, hogy nem szólnak bele a kinézetedbe. A testvérem sulijában nem festhetsz hajat vagy körmöt és nem járhatsz térd fölé érő szoknyában iskolába. Itt úgy nézhet ki a körmöd vagy a hajad ahogy csak akarod, és nem szólnak be érte, sokan ki is használják (találkoztam már élénkrózsaszín vagy zöld vagy szivárványszínű hajú emberrel). Az öltözéked is konkrétan bármilyen lehet. Alapvetően el lehet mondani, hogy az Apáczai egy nagyon liberális iskola, fontos a tanulás, de a diákok jó része elég szabadszellemű.

Az én osztályom elég jó, sok programot szervezünk sulin kívül is, és szerintem ezt legtöbb osztáylról el lehet mondani. Egy lány, aki betegség miatt évet kellett ismételjen és a felettünk lévő osztályból jött hozzánk, azt mondta, hogy az ő osztálya eléggé klikkesedett és nem jöttek ki olyan jól, szóval úgy gondolom, hogy ez attól függ milyen emberekkel hoz össze a sors.

Ami a sulis programokat illeti, szokott lenni sportéjszaka (egész éjjel tartó foci-kosár-röpi bajnokság), évfolyamonként néha bentalvós éjszaka (nekünk 8.-ban volt, a két osztály bent maradt, társasoztunk, pizzáztunk, bejártuk a sulit sötétben és horrorsztorikat meséltünk egymásnak, szóval csak szokásos 14 évesek), Trefort-Radnóti-Apáczai cserehét, amikor a három ELTE suli diákjai helyet cserélhetnek egymással, bár itt mindig korlátozott a létszám. Ezen kívül nagy hagyománya van a nyári sporttábornak is, ami minden évben Tiszainokán van.


Persze ez mint COVID-mentes időkben.

Ha van még kérdésed, csak nyugodtan!:)

2021. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon szépen köszönöm a választ! Az utóbbi pár napban elbizonytalanodtam hogy biztosan jó ötlet volt e első helyre jelölni, de ezek szerint nagyon is. Mégegyszer köszönöm:D
2021. márc. 24. 13:52
 3/7 bbmarta ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Melyik tagozatra készülsz? A legnagyobb fiam komplex természettudományi tagozaton érettségizik idén, a 3. pedig most készül szintén ide, biológia tagozatra. Én is csak a legjobbakat tudom elmondani! Elképesztő jó tanárok, akik 45 percből 45-öt tanítással tudnak tölteni, mivel fegyelmezési problémák nincsenek. Talán ebből is adódik, hogy nem nyomják agyon a diákokat rengeteg házival sem. A fiamnál csak témazárónál fordult elő, hogy napi 1 óránál többet tanult, az első 3 évben...most azért, hogy jön az érettségi, azért már többet tanul, de nem vészes egyáltalán. A tanárok most is nagyon lelkiismeretesen megtartják az online órákat.Az Apáczai-napok is nagyon érdekesek és nívósak, olyan előadókat hívnak meg, akikkel máshol nem találkoznál.Ami még zseniális, hogy rengeteg szakkör van és nem csak tantárgyi szakkörök! Van pl.filmklub, sakk-szakkör és társasjáték is...van, ami összehozza a diákokat! És, ahogy látom, nagyon jók lesznek az osztályfőnökök is a következő gólyáknak...a legjobban tetted, hogy 1.heyen hagytad az Api-t!!!
2021. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A humánra megyek, kérlek meg tudod mondani, hogy ki lesz az osztályfőnök? Köszönöm a választ. :D
2021. márc. 27. 19:18
 5/7 bbmarta ***** válasza:
100%
Antal Zoltán lesz az ofö! Nagyon jó arc, ő viszi a társasjáték szakkört. matektanár egyébként és eléggé tud hadarni, de hihetetlen jó humora is van!Jól járnak a humánosok! :-)
2021. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bbmarta ***** válasza:
100%
A honlapon találsz róla fényképet és rövid bemutatkozást is a felvételi menüpont alatt a humán tagozatra kattintva!
2021. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:D
2021. márc. 28. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!