Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolákban, gimnáziumokban,...

Iskolákban, gimnáziumokban, mennyire van helye, annak, hogy pszichológiáról, érzelmekről, lélekről beszéljenek?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy egyes országokban a gimnáziumokban (például Finnország, Norvégia, Svédország és még más országok), van olyan tantárgy vagy olyan témakör, aminek az a neve, hogy pszichológia. Szerintetek, ez nem felesleges? Mi értelme van? Magyarországon, hasonló, de mégsem annyira, a lélekkel, érzelmekkel foglalkozik, az etika, még szerencse, hogy én hittanra/teológiára járok. Hallottam, hogy Magyarországon is van olyan gimnázium, ahol ez választható.

2021. márc. 25. 19:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A pszichológia, egyszerű kuruzslás, a valódi tudomány, a pszichiátria és a neurológia.
2021. márc. 27. 16:41
 12/19 A kérdező kommentje:
Én ilyen NEM akarok tanulni, nem kényszeríthetik rám és itt szerencsére, Magyarországon nem is fogják! :-) Sokkal fontosabb ennél a tárgyiasság, nem szabad törődni egy ember belsőjével. Nevetségesnek találom, amikor valakit "vigasztalni" kell, én mindig is annak voltam a híve, hogy nem szabad törődni, például azzal, ha valaki depressziós.
2021. márc. 27. 16:47
 13/19 A kérdező kommentje:
*a társadalom tudományok, ezen része, NEM TUDOMÁNY
2021. márc. 27. 16:53
 14/19 anonim ***** válasza:

Oké, tehát vagy troll vagy, vagy egy emberségből elégtelen személy, aki továbbra is képtelen utána nézni akár egy minimális Google kereséssel, hogy miről szól a pszichológia. Egy része akkor is teljesen logikus biológia, pszichiátria és idegtudomány, ha a caps lockot benyomva hisztizel. Kuruzslás maximum a jóslás. A társadalomtudományok pedig tudományok, és ez nem vélemény kérdése. Nem természettudományok, az igaz, de mivel empirikus módszerekre épülnek, ezért definíció szerint tudományok, akár tetszik, akár nem. De megsúgom, hogy a teológia sem természettudomány. ;)

Akkor ne foglalkozz senkinek az érzéseivel, ha nem akarsz, legyél önző meg minden, de akkor ne is keresd mások társaságát, mert nem fogják értékelni egy idő után ezt a mentalitást. Ha tényleg iskolás vagy még, akkor nagyon remélem a környezeted érdekében, hogy kinövöd ezt hozzáállást.

Viszont a privátban érkezett üzeneted alapján szinte biztos vagyok benne, hogy troll vagy.

"Rossz dolog, az egyéniség is, a legjobb az lenne, ha az emberekből kiirtanák, a legkisebb egyéniséget is, azért, hogy a totális egyformaság és egyenlőség megvalósulhasson."

Ebben az esetben legalább tényleg írj helyesen, mert így tovább égeted magad a kismillió, random helyen elhelyezett vessződdel. Tudod, a nyelvtannak is vannak logikus, megtanulható szabályai, ragaszkodj kicsit azokhoz is.

A másik kérdéssel kapcsolatos megjegyzésemre nem reagáltál, de erősen gyanítom, hogy te vagy az. Lehet, hogy ezért a viselkedésedért nem szeretnek a tanárok sem, nem kell csodálkozni rajta. Nem fognak téged isteníteni csak azért, mert jó vagy a reál tárgyakból, ha mellette így állsz te mindenhez. A magyartanár pedig főleg nem fog körbeugrálni. :)

2021. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Jaj, de aranyos vagy. Pszichológus látott? Ja, bocs, abban nem hiszel. :)
2021. márc. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mért kényszerítetek rám, olyat, amit nem akartok?? Miért akarjátok, hogy olyat tanuljak, amit nem akarok?? Leszarom, nem érdekel. Miért nem értitek meg?
2021. márc. 27. 18:05
 17/19 anonim ***** válasza:

Senki nem kényszerít semmire, egyedül te beszélsz ilyenekről. Magyarországon nem kötelező ezt tanulni. Ennek ellenére még egy létező tudomány, véleménytől függetlenül.

Mondjuk én sem akartam sok mindent tanulni, mégis kellett, úgyhogy ez a része meg általában nem választás kérdése. A kulturált nyelvhasználat viszont viszont választás kérdése, és te azt választottad, hogy olyanokat írj, mint az előző oldalon található kommentjeid. Biztos büszkék rád a szüleid. :)

2021. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A pszichológia nem csak az érzelmekről szól. Ott van a motiváció. Ott van az evolúciós pszichológia. A szociálpszichológia. Ott van a tantárgyak között a Neurológia. Egyetemen kötelező irodalom az orvosi elettan tankonyve ami az orvosi szakokon is jelen van. Nem tudom, mi ellen szeretnél lázadni vagy miért éppen te szeretned megmondani, mi tudomány és mi nem. Ráadásul annyi helyen összefonódik a biologiával ( amit elismersz), hogy szinte hihetetlen, miért nem számít nálad a pszichológia tudománynak.

De egyébként is azt látom a hozzászólásaid alapján, hogy te mentálisan nem vagy érett arra, hogy befogadd egy másik ember véleményét ( és még csak nem is arról van szó, hogy elfogadd).

2021. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia a mindennapok és az emberek fizikája. Mi miért mozog, milyen a dinamikája, minek milyen reakciója van, mire rezonál stb (erősen sarkított párhuzamok). Ezekből rengeteg leírt tény, kutatás jött létre, ezekkel nem igazán lehet vitatkozni.

Ha valaki úgy gondolkozik, mint te, hogy nem tartod tudománynak, ez van. Gyakorikérdéseken nem lehet és nem is kell mások véleményét megváltoztatni. Vannak erről is kutatások, hogy miért nem ;)

Feltételezem, hogy valami motivált téged arra, hogy kiírd ezt, ez a te szubjektív véleményed, valamilyen érzelemmel fűszerezve, ezzel szemben mások akiket ugyanígy zavar, mint téged, mégse írják ugyanígy ki. Tehát különböztök valamilyen jellemben, dinamikában. Egyszerű pszichológia.

2021. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!