Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakokon, és hány év...

Milyen szakokon, és hány év alatt tudnék bűnügyi pszichológus lenni?

Figyelt kérdés
Nem, nem nézek criminal minds-ot, vagy más olyan filmet, ami miatt úgy döntöttem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni. Már nagyon régóta érdekel bűnügyi pszichológia. Kérdésem, hogy hány év alatt tudnám ezt elérni, és milyen szakok szükségesek? Ha van valakinek személyes tapasztalata, azt is nagyon szivesen fogadom! A komoly válaszokat előre is köszönöm.

2021. márc. 4. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Magyarországon nincs ilyen képzés. Igazságügyi pszichológus szakértő van, amihez először egy pszichológiai (klinikai-és egészségpszichológia szakirány) egyetemi képzést (BSc+MSc=5 év), majd egy szakirányú továbbképzést (ha jól tudom 2 év) kell elvégezned.
2021. márc. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak nincs teljesen igaza. Először kell az öt év pszichológia (3 év alap + 2 év mester, többé-kevésbé mindegy, hogy melyik MA szakiránnyal). Aztán kell 4 év klinikai szakképzés, ahova elég nehéz bejutni. Ezek után jöhet csak egy 2 éves szakképzés, amiről itt találsz több infót:

[link]

2021. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
2# köszönöm, igazad van! :) pont a lényeget felejtettem ki, a 4 éves klinikai szakképzést...
2021. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 5. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miert nehez bejutni a klinikai szakkepzesre? Magara a szakra is eleg magas a ponthatar..ha mar elvegzek majd 5 ev egyetemet onnan miert ne vennenek fel at egyebkent ha jol latom fizetos képzésre ?
2021. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Azért,mert csak úgy vesznek fel (pár db hely kivételével), ha sikerült elhelyezkedned kórházban (oda nehéz bejutni).
2021. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ötösnek:

Igen, kell munkahely egészségügyi területen (ami többnyire kórház, de van még elméletileg pár másik opció is, de ez nem 100%). Illetve nagyon kevés helyet hirdetnek meg minden évben, úgyhogy előnyökkel indul az, akinek pl. vannak publikált kutatásai vagy OTDK eredménye.

Amúgy azt, hogy "magára a szakra is elég magas a ponthatár" hogy érted? Pszichológia alapképzésre? Csak mert annak semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen nehéz bejutni a szakképzésre. Mindenki, aki bekerül BA-ra eléri annak a ponthatárát, mégsem vesznek fel 300 embert a szakképzésre 5-6 évvel később. Ott már senkit nem érdekel, hogy te 440 vagy 500 ponttal kerültél-e be annak idején az egyetemre. Aztán a mesterképzéses felvételinél is csak az számít, hogy milyen a BA diplomád és milyen a szóbeli és/vagy írásbeli felvételi eredményed. Azt akarom csak ezzel mondani, hogy nem egy folyamatként kell ezt kezelni. Attól még, hogy az érettségi után volt mondjuk 460 pontod, még nem fog megnyílni előtted minden lehetőség a jövőben, csak elérted, hogy felvegyenek alapképzésre. A szakképzés onnan még nagyon messze van.

2021. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Most állok érettségi előtt. (Ötös vagyok) Kórházban szeretnék dolgozni, függőkkel foglalkoznék a legszívesebben. Azon lepődtem meg, hogy ha már bekerült valaki az egyetemre, ás elvégezte, eltöltött 5 évet azzal, hogy tájékozott legyen, oké hogy nehéz munkát találni a vágyott területen, kompromisszumok kellenek, de hogy utána a következő képzésre nehéz bejutni? Nem igazán értem a logikát benne, miért nem annyi hely van ahányan jelentkeznek ha egyszer ez egy fizetős képzés? mERT ha jól értem az, hogy kórházban (ami kovetelmény) kapsz munkát ne garantálja, hogy felvesznek a klinikai szakképzésbe? De akkor mit lehet csinálni 5 év után annak aki ebben akar dolgozni? Nekem ez az életem álma, egyetem alatt önkénteskedni tervezek ha tanulás mellett futja rá.. most kicsit ledöbbentem emrt abba már beletörődtem egy éve, hogy fizetni kell mester után a képzésért plusz módszerek...de hogy ennyibe kerül és még arra se vesznek fel biztosan, hogy kifizessek ennyit...
2021. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem akarok senkit elkeseríteni, de a saját tapasztalataim szerint 10ből max 1 ember jut el igazságügyi klinikai képzésbe. Nekem is több ismerősöm szeretett volna ezzel foglalkozni, de amíg lemegy ez az "alap" öt év, kb mindenki lemondott róla aktuálisan.

Ezt nem úgy csinálják az emberek, hogy na nekiülök és az leszek, hanem ezt az egészet 10-15 év alatt elszórva csinálják végig, miközben dolgoznak olyan területen ami még érdekli őket.

Az, hogy miért nincs annyi hely, a válasz az, mert kereslet-kínálat elve itt is működik. Itt azért ne azt higgyük, hogy ne lenne szakmai kereslet, inkább csak a rendszerünk nem engedi meg, hogy ennyi szakembert kiképezzünk. Úgy, hogy belgyógyászt nem tudnak finanszírozni, nem fognak felvenni 4-5 klinikai szakpszichológus hallgatót. (Ismétlem, nem azért mert ne lenne igény rá)

Szóval mindkettőtöknek azt tudom ajánlani, hogy nézzetek körbe, hogy mi érdekel még (majd képzés alatt úgyis kiderül), ne erre tegyétek fel az életeteket már most.

De kívánom, hogy sikerüljenek ezek! :)

2021. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Huh, mint pszichológia szakos hallgató el kell mondanom, hogy a rálátásotok a dolgokra nagyon meg fog változni. Nem kell emiatt már most parázni, már az első év is brutális nagy élmény lesz és csak allsz és nézel, hogy uristen mi ez mire vállalkoztam 😅 szóval azt szeretném evvel mondani, hogy a többség úgy jön ide, hogy tudja mi lesz belőle, aztán átértékelődnek a dolgok.
2021. márc. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!