Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen az oktatási...

Deadspacefan kérdése:

Szerintetek milyen az oktatási rendszer itthon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajna, nem sajna pont most vagyok ott, hogy érettségizek. Az elmúlt években jöttdm rá, hogy mennyire is nagy hülyeség az oktatási rendszer, meg az, amit nekünk meg kell tanulni. Mert tényleg semmi hasznát nem vesszük az életben például a történelemnek, irodalomnak, meg a matek nagy részének, ami kötelező tananyag. Annyira nem érdekel az egész, amit tanulunk, hogy egyszerűen fogalmam sincs hogyan érthetném meg. Szerintetek mit kellene változtatni? Én értem, hogy kultúra, meg általános műveltség, de szerintem elég ezekről csak hallani középiskolában, és nem ilyen szinten kérni a diákoktól. Nem azt mondom, hogy hülyeség, mert nem az. De ilyen szinten kérni, szerintem hülyeség. Például engem nagyon sok dologra nem tanítottak meg 12 év alatt az iskolában, ami amúgy fontos lenne. Nektek erről mi a véleményetek? Magáról az oktatási rendszerről.

2021. márc. 26. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
szar.
2021. márc. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Az iskolai tananyagot a NAT határozza meg. A NAT megíróinál kellene kopogtatnod.


Olyan iskolai rendszer nem létezik ami mindenkinek tetszik és jó.

2021. márc. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
7%

Szerintem semmi baj nincs az oktatási rendszerrel. Igaz, borzasztóan jó tanáraim voltak.


(Én is most érettségizem.)

2021. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően társadalmi problémák vannak (mélyszegénység), és a politika nem tesz semmit, hogy ezeket felszámolja, pedig az oktatási rendszer lehetne a kulcs. Baj még, hogy rendkívül alulfinanszírozott a rendszer, alacsony pedagógusbérek, motiválatlan, kiégett tanárok, ami kontraszelektív. Ezekből fakadóan számos probléma van...
2021. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

nagy szar, de egy jó tanárral azért jóbb

az meg hülyeség, hogy feleslegesek azok a tantárgyak amiket írtál

2021. márc. 28. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös. Lehet én fogalmaztam rosszul. Én nem úgy értettem, hogy feleslegesek. Mert ha nem lenne tőlünk ilyen módon kérve, még élvezném is, mert nem lenne ránk erőltetve. De úgy igenis felesleges, hogy azt hiszik, ez kell az élethez
2021. márc. 28. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Kell az élethez. Nagyon is. Csak nem olyan módon, hogy mikor adták ki az Aranybullát. Ez a baj például a történelemoktatással.
2021. márc. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es. El fogadom ezt a véleményt is. Csak nem értem, hogy hogyan is kell az élethez. Méghozzá nagyon. Mert szerintem fogalmazni, kifejezni önmagunkat, meg szöveget érteni, logikát beleverni a gyerekekbe emberibb és egyszerűbb módon is lehetne
2021. márc. 28. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!