Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előzetes biológia+kémia...

Előzetes biológia+kémia tanulás nélkül mennyire lenne kemény egy biomérnöki szak?

Figyelt kérdés

Egy kedves válaszoló hívta fel a figyelmem az egészségügyi mérnök MSc létezésére. Ez a szak nagyon szimpatikus lett nekem, viszont nem tudom, hogy milyen irányból közelítsem meg.


Először valamilyen informatikai BSc-re gondoltam, de ez az irány nem érdekel annyira mint amennyire szeretném. Legalább is nem olyan terjedelemben, mint ahogy az egyetemen tanítják. Ezért ugrott be, hogy ha már egészségügy, akkor próbáljam meg a biomérnökit.


Valakinek, aki sokáig elsősorban csak a matek iránt érdeklődött, mennyire lenne nagy kihívás egy ilyen szakra menni? Alapvetően szerintem érdekes lenne, szóval nem csak az MSc miatt mennék, de nem tudom, hogy "újoncként" bekerülni oda mennyire rombolja a lelkesedést.



2021. márc. 30. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Hogy akarnál egyáltalán bekerülni?
2021. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy hogy megírom magas pontszámmal az érettségit? Matematika érettségi minden esetben kell, és mellé elfogadják az informatikát. A pontszám megszerzésével szerintem nem lesz gond.
2021. márc. 30. 20:59
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Sok szerencsét az álmodozáshoz...


Az első zh-nál elvérzel!

2021. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Ezt vegigolvastad?


[link]

2021. márc. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Álmodozok. Végül is igen, logikus. Oda az egész jövőm, mert 14 évesen nem tudtam eldönteni, hogy majd 15 év múlva milyen munkakörben szeretnék dolgozni. Persze.


Van valakinek tapasztalata, vagy értelmes hozzászólása ami alapján fel tudom mérni a helyzetet, vagy csak megmondóemberek kommentjeire számíthatok?

2021. márc. 30. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Bakker jó hogy nem orvos akarsz lenni biosz nélkül...


Megmondóemberezhetsz ostobán, de a tényeken nem változtat.

Fogadj magántanárt és tanuld meg a gimis bioszt olyan szintre h le tudj tenni egy emelt érettségit.

2021. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
+ kémiát..
2021. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2021. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha matek+infóval felvesznek, akkor nem veszett ügy, szeptemberig van elég idő egy minimális szintre felhozni magad, de nyilván ahhoz sok munka kell. Ne a középiskolai anyaggal erőlködj, szerezz be pár egyetzemi könyvet vagy jegyzetet, nyáron minden nap egy pár órát szánj rá, alapnak az elég. Az egyetemen se azt várják, hogy úgy mész oda hogy mindent tudsz, nyilván nehezebb ha hiányosak az alapok, de amit a vizsgán tudni kell azt többé-kevésbé elmondják, vagy benne lesz a kiadott anyagban/jegyzetben/könyvben/videó előadásban stb. Főleg az elején több időt kell majd rászánnod a tanulásra, mint a csoporttársaid, de ezen túl nem elsz hátrányod.
2021. márc. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

#5: tehát most 24 éves vagy??? (az általad leírtakból kalkulálva)


Vagy konkrétan hová jársz, mit tanulsz éppen?

Biosz-kémiát egyáltalán nem tanultál középsuliban?

2021. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!