Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted a következő hetekben...

Szerinted a következő hetekben el fogják idén is törölni a szóbeli érettségiket?

Figyelt kérdés

Tavaly is áprilisban jelentették be. Idén sokkal többet töltöttek digitális oktatásban a diákok, és a járványhelyzet is sokkal rosszabb.

Trollok, kötekedők kíméljenek. (Szinte)minden érettségizőt lelkileg is megvisel ez a helyzet.


2021. márc. 31. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Remélem nem, vagy ha igen, fél vizsgáért fél bizonyítvány.

Amúgy tök szórakoztató, hogy a leglinkebbek az utolsó pillanatig képesek abban bízni, hogy nem lesz szóbeli, ahelyett, hogy odatették volna magukat és rég kész lennének a vizsgára. Mit vártok, szerintetek egyetemen mi lesz?

2021. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, kerdezd meg azokat akik nem keszulnek.
2021. márc. 31. 18:34
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem fogják. És igaza van az előzőnek? Egyetemen mi lesz? Majd ott is ülni fogtok, hogy hátha eltörlik a szóbeli vizsgát? Nem kötekedés, de legyünk már reálisak. Az érettségi egy nagyon jó ugródeszka az egyetemhez. Hidd el, jól lesz a szóbeli! Hasznos ám!
2021. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek, de aki nem éli át ezt egy évig, hogy sok iskolában még órákat sem tartanak, az ne formáljon erről véleményt. Normális érettségit tartani csak normális körülmények között lehet tartani. Nem véletlen, hogy a legtöbb ország már változtatott az érettségi menetén.
2021. márc. 31. 19:19
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Én ugyan 6 éve érettségiztem normál körülmények között, ráadásul elit iskolába is jártam, de a jelenléti oktatás se tett sokat a készülésünkhöz. Megcsinálgattunk egy-egy korábbi érettségi feladatsort amit a javítókulcs alapján megbeszéltünk, de ennyi. Mindenkinek magának kellett otthon készülnie az érettségire, függően attól, hogy mi mennyire az erőssége. Ezzel azt akarom mondani, hogy értem hogy új és furcsa az online oktatás, és könnyű erre fogni hogy alig oktatnak valamit a tanárok, de sok esetben ez offline oktatásban is ugyanígy történik. Ráadásul a szóbeli tényleg olyan, hogy a leghülyébb diákot is átrugdossák, és a legtöbb tanár arra megy hogy felhúzza az eredményeket a pontozással, szóval veszteni nem nagyon lehet a szóbelivel, ráadásul tapasztalatnak se utolsó, főleg ha egyetemre megy utána az ember.
2021. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem ertek egyet, bocs. Latszik hogy fogalmad sincs az egeszrol.
2021. márc. 31. 20:01
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Nyilván, hiszen én nem érettségiztem és nem online tanulok egyetemen, tényleg nincs fogalmam róla 😃 hát akkor siránkozz kedvedre és készülj a szóbelire :)
2021. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

3-as vagyok. Tavaly érettségiztem, és hidd el, sokat lendített volna az eredményeken a szóbeli. Meg azon is, hogy egyetemen vizsgaidőszakban lett volna tapasztalat. Mondjuk nekem volt, de másnak nem, és jól jött volna!

Drága, le lehet pontozni azokat, akikkel nem értesz egyet, igencsak gyerekes hozzáállás mondjuk, de attól még nem véletlenül szajkózzuk itt neked hárman is, hogy nem fölösleges a szóbeli. Más meg az egyetem első évét csinálja online, az is sírjon-ríjon, hogy ne legyen vizsga, ne legyen szóbeli? Nemcsak az érettségizőket viseli meg a helyzet, az egyetemistákat is, és azért egy egyetem nem egy gimnázium...

2021. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Én is idén érettségizek. Elit suliba járok, őszinte leszek, nekem sokkal jobban megy a felkészülés online, mivel tudok koncentrálni csak arra a két tantárgyra amiből emeltezem és duplázom őket. Szóbeli akkor jó, ha rossz az írásbelid, egy 80-90%-os írásbelin nem nagyon tudsz 3-4 %-nál többet javítani, azt is csak fullos felelettel, ennyit szerintem nem ér meg. A legjobb az lenne szerintem, ha opcionális lenne, aki akar javítani az megy, aki nem az nem. Tény és való, hogy sokaknak 0 online oktatás van, maguktól nem tudnak készülni, szóbeli feleletet sem tudják rendesen gyakorolni, plusz tényleg, ha tavaly a semmire eltörölték, akkor most mi van?

Összegezve szerintem teljesen reális a probléma, bár nálam nem áll fenn, örülnék, ha lenne valami.

2021. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem akit felvesznek egyetemre, instant kapja meg a diplomát!!!!
2021. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!