Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Örülnétek neki ha Április...

Örülnétek neki ha Április 19-én kinyitnának az iskolák?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 16:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
88 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem, így is elegen halnak meg.
2021. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Jó lenne abból, hogy idén teljesen elmaradtak a gyakorlati tárgyak, konkrétan nem tudunk semmit, mit hogy kell csinálni, de májusban kezdődik a 3 hónapos nyári gyakorlat egy valódi munkahelyen.

Teljesen el leszünk veszve.


De nem lenne jó azért, mert mikor visszamentünk, január-februarban pár hétre, a jelenléti órákon nem gyakorlatot csináltunk ezerrel, hanem ugyanúgy elméleteztünk, amit online is meg lehet csinálni, heti 1 szakmai gyakszi órát (nem napot! Órát!) megtarottak, és ők úgy gondolták, ennyi elég is lesz.

Másrészt nem akarok visszamenni, mert gyomorgörcsöm van az osztálytól, mindig bántanak és megaláznak. Itthon sokkal jobban be tudom osztani az időmet és a tanulnivalóm, sőt önszorgalomból még az anyaggal is tovább haladtam, most már azt tanulom, amit majd csak szeptemberben fogunk először átvenni.

2021. ápr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Azért hogy csak több legyen a fertőzött,a tanárok szivassanak,teljesen felesleges.


Mert legalabbis nalunk a tanarok előre megmondták,hogy ha visszamegyünk,akkor mindenből írni fogunk dolgozatot.

Kösz,de én ezért nem mennék vissza.

2021. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nálunk és az gyerek hozta haza a betegséget, apám komoly beteg 75 éves. Több rokonommal is beszéltem telefonon meg a neten és ők is erre panaszkodtak, hogy a suliból/oviból a gyerekük összeszedte. És az is kiderült hogy a lázmérkőzés semmit sem ér....
2021. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem a lustaság miatt, 2 perc sétára van az iskola. Jelenleg sem fényes a helyzet, ha visszaengednék a diákokat, még többek kapnák el és vagy halnának meg. A legutóbb is, amikor utoljára 1-2 hétre bementünk az iskolába, mielőtt megint táv lett... nem mintha lenne rá hely, de konkrétan egymás nyakába borultak, maszkot nem tették fel, egymás kajájából ettek és italukból ittak. Közben meg ment a panaszkodás, hogy mennyire kivan a faxuk a korlátozásokkal, mert alig tudnak valahova menni, és semmi nincs nyitva. Aztán csodálkoznának, ha otthon valaki elkapja. Nem azt mondom, hogy fiatal felnőttekként a bulizó szellemet öljék meg, de amit ők csinálnak, hatalmas felelőtlenség. Apám krónikus beteg, és nem érdekel, hogy megkapta a "mindenható oltást", biztosra megyek. Persze én is megyek el itthonról, kutyákat kell sétálni vinni és néha-néha a boltba is el kell ugranom, vagy postára csekkeket feladni, de nem tapadok a másikra. Ha mindenki betartaná a szabályokat is egymás hegyén-hátán lennénk, olyan kicsi a termünk. Ma egy ismerősöm meghalt, akivel 10+ éve nem beszéltem, nem is nekem volt vele kapcsolatom, hanem anyámnak. Nem rendített meg, mert semmi közünk nem volt egymáshoz, nem szerettem és nem is utáltam. Ennek lényege, hogy ő egy egészséges középkorú férfi volt, aztán jött a korona, jött a kórház, 3 hétig bent feküdt, és a tüdeje 90%-a felmondta a szolgálatot. Aztán sayonara, ma meghalt. Ha ő, egy egészségesen élő ember ilyen könnyedén halt meg, nem bízom a szerencsében, hogy fittyet hányok a szabályokra és pont apámat kerüli el ez az átok.


19/l

2021. ápr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Másrészt, teszem hozzá, szakmai iskola szempontból nagy szívás. Előző évben vizsgáztam, és hatalmas szerencsém volt, mert igazából csak ismételni kellett a már tanultakat + remek videók vannak, mit hogyan kell csinálni, mi micsoda (eü) + a tanárok nem vették félvállról, odatették magukat értünk. Megnézném, hogy a cukrászok, női szabók, bőrdíszművesek, akármilyen másik szakmát tanulóknál mi a helyzet. Nekem volt előtte 2 normális évem, amiken tudtam tanulni. Aki előző évben vagy idén kezdte, szerintem nagyon meg van lőve, hogy mihez kéne nyúlnia, hiszen nincsenek gyakorlatok.


19/l

2021. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem!Én nem fogom engedni a gyerekeim.Ma is nagyon rosszak a vírusadatok.
2021. ápr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Az én esetemben egyetemről van szó, és ha tényleg 19-én mennénk, akkor kemény 4 hetet lennénk jelenlétin a vizsgaidőszak előtt. De ez a kisebbik gond: neten látom, hogy a szak- és csoporttársaim java összevissza kirándul, pusziszkodik, ölelkezik másokkal, maszk nélkül.

A halálozási és/vagy fertőzöttségiszámok napi szinten vagy rekordokat döntenek, vagy ahhoz vannak közel. Szerintem ilyen időszakban a fentebb említett hozzáállás igencsak felelőtlen, valamint a nyitás is az lenne.

Szünetekben is azt láttam, hogy egymás hegyén-hátán ülnek, állnak az emberek, egymás ételét, italát fogyasztva.. Amikor még jelenléti volt, a szabályokat eléggé lightosan tartatták be a tanárok/professzorok. Szóval ezzel a hirtelen nyitással csak adnánk egy pofont a sz4rnak.

Hetente 4x kellene feljárnom a megyeszékhelyre, egy olyan reggeli busszal, ami mindig tömve van, annyian is állnak rajta, hogy a sofőr se lát ki néha rendesen.. és a szellőztetés nélküli buszok állapotáról még csak nem is beszéltem.. Akkor ezekután bemennék az egyetemre olyan emberek közé, akik eddig fittyet hánytak a szabályokra és simán lehetnek vírusosak.

És nem magam féltem a vírustól, hanem a szüleim. Mindketten javában 50+ -osak, apa majdnem 60 és ennek fölébe még van egy alapbetegsége, amiről a mai napig nem tudunk mindent 100% -osan.. nem szeretnék kockáztatni és hazahozni nekik a vírust. Nekem nem ér annyit az egész, hogy ilyen miatt elveszítsem bármelyiküket is. Nem volt egyszerű, de mi tavaly, az első pillanat óta komolyan vettük és vesszük a vírus miatt szabályokat és korlátozásokat és nagyon nem szeretném egy ilyen felelőtlen döntés miatt (korai és lépcsőzetességmentes nyitás) elveszteni a szüleim.

20/L

2021. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészről vissza mennék, mert már hiányzik a közösség. Másrészről viszont, ha vissza mennénk megint emelkednének a számok valószínűleg, plusz gyanús, hogy minden tanár egyszerre akarná az egész tananyagot számonkérni, így a diákok teljesen készen lennének. Hallottam már olyan suliról ahol a tanár közölte, hogy a tz-ket szándékosan visszatarja a nyitásig, mert szerinte mindenki elcsalná a dolgozatot.
2021. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem, Egymás hátán vagyunk a suliban, van mikor 3 osztályra kettő öltöző van :(

A gyakorlatra meg bekellett járnunk márciusig, szóval az eddig nem volt probléma. Dolgozatot is írtunk bent a suliban.

2021. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!