Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők! Ti hogy döntenétek?

Érettségizők! Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 13:31
A kérdező szavazást indított:
Eltörölném a szóbelit
Választhatóvá tenném a szóbelit
Megtartanám a szóbelit
41 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, te hogy döntenél?
2021. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én választhatóvá tenném. Mivel ha nem lennének szóbelik, az egy egyetemre jelentkezőnek nem lenne ideális. A szóbeli javítási lehetőség is egyben.
2021. ápr. 4. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Én eltörölném. Szerintem kicsit káoszos helyzet lenne abból, ha mindenki szabadon választhatná.
2021. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Amelyik tárgyból nincs szóbeli, abból is lehet kegyelem szóbeli kettest szerezni. Tehát nem értem, hogy mit tennél választhatóvá, mert tulajdonképpen most is az, csak meg kell buktatnod magadat az írásbelin.


"Mivel ha nem lennének szóbelik, az egy egyetemre jelentkezőnek nem lenne ideális."


Miért nem? Van, akinek a szóbeli nehezebb, neki pont hogy nem ideális, ha azzal rontja le a jegyét és nem tud miatta egyetemre jelentkezni.

2021. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

4-es

1 szóbelivel szerintem hülye aki nem tud javítani.

2 ugye tudod, hogy egyetemen is vannak szóbelik? Szóval akinek egy érettségi szóbeli olyan nagyon megterhelő, annak lehet nem kéne egyetemre mennie.

3 írásbelivel + szóbelivel sokkal reálisabban lehet pontot adni továbbtanulsához.



Kérdező, ez a válaszhatóság tök jó, de 99%-an biztso vagyok benne, hogy akkor az egytemek kötelezővé tennék, hogy csak az jelentkezhet, akinek szóbelije is van.

2021. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

Tudom, hogy van szóbeli egyetemen, de annak mi köze van az érettségihez?


"írásbelivel + szóbelivel sokkal reálisabban lehet pontot adni továbbtanulsához"


A tapasztalat nem ez. Általában valamelyik a kettő közül szokott jobban menni. Az nagyon ritka, hogy valaki mind írásban, mind szóban ugyanolyan jól teljesít. Tessék csak megnézni pl. a nyelvvizsgákat. Sokan a szóbelin buknak el.

2021. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Mi köze van?te írtad ezt:D

"Van, akinek a szóbeli nehezebb, neki pont hogy nem ideális, ha azzal rontja le a jegyét és nem tud miatta egyetemre jelentkezni."


Ezért van köze, ha annyira nem megy a szóbeli, hogy azért nem vesznek fel, akkor egyetemen se fog menne a szóbeli.



"A tapasztalat nem ez. Általában valamelyik a kettő közül szokott jobban menni. Az nagyon ritka, hogy valaki mind írásban, mind szóban ugyanolyan jól teljesít. Tessék csak megnézni pl. a nyelvvizsgákat. Sokan a szóbelin buknak el."


Jaj azért egy nyelvvizsgát ne hasonlítsd össze az érettségivel.

Érettségin (ha nem emelt) akkor az érettségiztet, aki már 4 éve tanít téged és jól tudja mit lehet tőled kérdezni és mit nem. + nyelvvizsgánál azért SZERINTEM ki van adva a nyelvvizsgáztatóknak, hogy azért mindenkit ne engedjenek mégha meg is van a tudása hozzá. Ebben már üzlet is van. Szóval teljesen más az érettséginél.


De az a baj, hogy nem érted. Épp ezt értem "reálisabbnak", hogy valaki ebből jó és valaki meg a másikból, szóval kompletten mutatja az eredményt a szóbeli + írásbeli.

2021. ápr. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

"Ezért van köze, ha annyira nem megy a szóbeli, hogy azért nem vesznek fel, akkor egyetemen se fog menne a szóbeli."


És? Mi köze annak az érettségihez, hogy a jövőben hogyan fog menni a szóbeli? Semmi. Azért ne vegyenek fel valakit egyetemre, mert rossz lett érettségin a szóbelije?


"Jaj azért egy nyelvvizsgát ne hasonlítsd össze az érettségivel."


Miért is? Nyelvi érettségin is megfigyelhető, hogy van, akiknél a szóbeli sokkal nehezebben megy, pedig jó írásbelit írtak. Csak érettséginél nem kell elérni minimumot, ennyi az össz. különbség.


"Épp ezt értem "reálisabbnak", hogy valaki ebből jó és valaki meg a másikból, szóval kompletten mutatja az eredményt a szóbeli + írásbeli."


Ilyen értelemben tényleg reálisabb a kép, de a valóságban meg teljesen hasztalan, mert cserébe a nehezebb lehúzza a könnyebb részt. A valóságban ha én nem tudok ügyfelekkel jól kommunikálni, akkor nem mondják azt, hogy na fiam, te semmit nem értesz a szakmához, hanem beküldenek valaki mást helyettem, aki jobban ért a kommunikációhoz. Én pedig dolgozok a háttérben, mert abban vagyok jobb.

2021. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!