Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lesz április 19.-én? Mire...

Mi lesz április 19.-én? Mire számítsunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, hogy nagyon sok ilyenfajta kérdés van már itt, de én szeretném kicsit kielemezni a dolgokat, és úgy feltenni a kérdést, nem csak úgy idebökni.


Mai cikk, 11 órával ezelőtt közölte az Index: "Befejezte a közoktatási intézmények fertőtlenítését a honvédség"

-Az óvodákban és általános iskolákban. A gimnáziumokban nem történt semmilyen fertőtlenítés. Ami ilyen szempontból őszintén mindegy is, mert gazdatest nélkül a vírus nem marad meg zárt helyeken. Az iskolák pedig be vannak zárva. Jó persze, vannak olyan pedáns tanárok, akik onnan tanítanak, vagy otthon nem tudják megtenni az online oktatást, de ezeket összefoglalva, még mindig hülyeség fertőtleníteni, amikor még 13 nap van a nyitásig.


A következő, amit mindenki kántál: vajon kialakulna-e addig immunitás a tanároknál? -Leszögezném: NEM!

És a tanárok még most is csak az elsőt kapták meg, a másodikat nem fogják addig megkapni, legalábbis nagy része nem nagyon. És akkor még ott vannak azok a tanárok, akik nem vették fel az oltást.

Ugye az mindenkinek tiszta, hogy az oltás után, ugyanúgy vírus hordozó vagy, csak neked nem lesz komolyabb egészségügyi problémád. Gondolva itt a szövődményekre, vagy az AtraZeneca esetében a vérrögökre. A gyerekek, és a szülők nagyon nagy része sem lesz beoltva. Ha kinyitnak az iskolák, készülhetünk is a negyedik hullámra.


Eddig 4 oktatási szervezet, kérte a kormányt hogy ebben a tanévben már hagyjuk az iskolát. Vajon érdekelni fogja a kormányunkat, azoknak a szava, akik a legjobban számítanak? Akik majd bejárnak minket tanítani, és kiteszik magukat a fertőzésnek. Hogy hazaviszik és a saját családjukat is megfertőzik.

Megígértem magamnak, hogy nem fogok elkezdeni politizálni, de nem érdekli a kormányt az emberek mondandója. És amikor Orbán Viktor és kormánya eljut április 16.-a péntekre, amikor megerősítik a döntést, akkor vajon a saját érdekei fogják vezényelni, vagy az oktatásban dolgozóké?


Mindenképpen szeretném leszögezni, hogy nem vagyok virológus, és csak a hírekből tájékozódom, ami nem az M1-et, és az egyéb kormány által befogott híroldalakat jelenti.


Szóval aki esetleg ténylegesen képes érthető választ írni a fentiekben leírtakkal kapcsolatban, annak nagyon szívesen várom a véleményét, és érdeklődően olvasom majd sorait.


-Egy 16 éves gimnazista



2021. ápr. 6. 22:31
 101/133 A kérdező kommentje:
101: 60 éves tanárok is ugyan úgy veszélyben vannak. Nem a 80-as szám volt a fontos a válaszomban, de természetesen neked ennyi jött le. Nincs azzal baj, csak ezért felesleges használnod a komment szekciót...
2021. ápr. 8. 20:49
 102/133 WorldOfWarcraftAtti ***** válasza:
0%
És főleg hol van beoltatlan tanár?
2021. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/133 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Egy biztos, lesznek még érdekességek.

2021. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/133 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, csak beoltott tanár lesz 19-re Petikém, viszont részlegesen védettek. Hiába böfögik hogy már az első is védettséget ad. Nade akkor minek van második oltás? Viccből? Jó kedvükbe voltak a tudósok, bassz*nk ki a lakossággal, oltsuk be őket kétszer heccből. Jogos nagyon. :D
2021. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/133 A kérdező kommentje:
104: Nagyon sok ember, köztük tanár is van, aki nem bízik a vakcinában, szóval van beoltatlan tanár, hidd el nekem, ha már a híreknek és a statisztikáknak nem hiszel:)
2021. ápr. 8. 21:02
 106/133 anonim ***** válasza:
56%

Tyű de le lettem pontozva...


Akkor megnyugtatlak titeket, hogy én sem az iskola nyitás mellett vagyok, de könyörgöm, 65 év a nyugdíj korhatár, persze, lehetnek kivételek, de 80 éves tanárok szinte sehol nincsenek, szóval nem tudom, mire fel ez a nagy lepontozás...


Amúgy is, az idősek jelentős része már megkapta az első vakcinát, és közülük többen vannak, akik kérték az oltást, mint akik nem, szóval ha van az országban valahol 80 éves tanár, és regisztrált, akkor minden bizonnyal legalább az első oltásán már túl van, mivel az idősekkel kezdtek...


De kicsit gondolkozzatok már légyszíves. :)

2021. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/133 A kérdező kommentje:

De akkor vegyük a fiatalabb tanárokat #108-as, mert legalább te értelmes vagy, és az utolsónál még igazat is tudok adni Neked!


Vegyünk egy 40 éves tanárt. Beadta a vakcinát, de vannak szülei, még ha nagyon szerencsés nagyszülei. Vagy van gyereke, férje, szomszédja, mindenkije. Akiket nagyon szeret, és nem akarná, hogy ők megfertőződjenek.

Ugye? Ők nem akarnak menni, és veszélynek kitenni magukat.


De akkor most a tanárokról szakadjunk le picit, és nézzük a másik oldalt. A szülőket. Akik elengedik a gyerekeiket, akik nincsenek beoltva. A gyerek elkapja a vírust, lehet hogy csak 2 hétig lázas lesz, de az is lehet hogy egy krónikus cukorbeteg, túlsúlyos kisfiú belehal. De ilyet ne feltételezzünk, akkor inkább csak hazaviszi. A szülei ha be vannak oltva, akkor csak hordozók lesznek, akik kiviszik az utcára, a munkahelyre, a mindenhova. És ez nem csak egy gyereknél lesz feltételezhetően. De ha a szülei nincsenek beoltva, akkor szépen két hét karantén. És akkor ott vagyunk, hogy a szülőknek megint nincs munkája, vagy még mindig mert eddig se volt nekik a korlátozások miatt. Megértem a te álláspontod is, de annyiféle módon lehetnek az iskolák a következő gócpontok, hogy egy két kezemen sem tudom megszámolni. Ez a két hónap most már min változtatna? És mennyi kiskaput nyitna meg a vírus további terjedésének? -Sokat

2021. ápr. 8. 21:36
 108/133 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, hogy nem leszek népszerű a véleményemmel, de szerintem utolsó nap fogják bejelenteni, hogy nem megyünk (vagyis inkább csak nagyon reménykedem benne).

A legfőbb ok, amiért így gondolom, mert mindez tulajdonképp csak figyelemelterelés. Amíg ez folyik mindenhonnan, hogy megyünk nem megyünk, nyitunk nem nyitunk, addig mindenki szépen el is felejti, hogy a kórházak mekkora bajban vannak és ez egész egészségügyi rendszer összeomlott. Ha megfigyelitek mostanában minden hírportálon csak az oltásról, a nyitásról, az érettségiről lehet olvasni. És ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy ezek nem fontosak, viszont tökéletesen elterelik a figyelmet arról a tényről, hogy például itt a világon a negyedik legnagyobb a halálozási ráta, vagy hogy a lélegeztetőre kerülő emberek 90%-a meghal (ami Norvégiában körülbelül 15%). Amíg feldobnak egy csomó témát és nyitva hagynak egy csomó kérdést, amin össze lehet veszni (nem használnám az érvelés vagy a kultúrált vita fogalmát, mert úgy érzem sajnos nem fedi le a valóságot) és amiről lehet beszélni, addig nem foglalkozunk azzal, amit a legjobban elbaltáztak.


Egy érettségiző diák, aki nem fog visszamenni

2021. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/133 A kérdező kommentje:
109-nek: Nagyon egyet tudok érteni, és szerintem nagyon jól megfogalmaztad az igazságot, amire például nem is gondoltam. Mindig rádöbbenek, milyen kevés dolgot tudunk mi, amit akik jó helyre helyezkedtek már rég úgy terveztek. Igazad lehet, és sok sikert majd az állítólagos valamilyen formában megtartott érettségihez!
2021. ápr. 8. 23:28
 110/133 anonim ***** válasza:
100%
Én is abszólút egyetértek a 109-el
2021. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!