Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimi után lehet egy szabad évem?

Gimi után lehet egy szabad évem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kicsit későn jöttem rá, mivel is szeretnék foglalkozni a továbbiakban. Szeretnék emeltezni történelemből, de biztos nem sikerülne jól. (tudom, ilyen hozzáállással nem is jönne össze)

Mert 11.-es vagyok, mindjárt csinálom az angol középfokút, jövőre az emeltet, és hittanból is kell egy érettségi, ami az 5. lesz. - lesz elég dolgom ^^'


Itt Magyarországon is van/lehet "gap year"? Annyit jelent, hogy gimi után csak egy évvel később mennék egyetemre. Azt az egy évet pedig tanulással tölteném.


Szerintetek érdemes? Ezt egyetemi felvételinél nézik? Számít bármit is?



2021. ápr. 9. 14:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nem számít a felvételibe hogy előtte mit csináltál. Az eredményeidet nézik és kész.

Anno én is kihagytam 1 évet a középsuli után, de mivel nem vagy tanuló és ha nem dolgozol, akkor nem lesz tb-d, azt külön fizetni kell hogy ellássanak a kórházban ha valami baj van. (a tb havi szinten pár ezer forint így)

2021. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. ápr. 9. 15:07
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
#3 nem azt mondta, hogy nem érettségizik le, hanem, hogy kihagy egy évet egyetem előtt, amivel nincs baj, sokan 20 év után mennek mégis egyetemre és sikeresen elvégzik.
2021. ápr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
4-es, köszönöm :D
2021. ápr. 9. 15:18
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Ez a halogató taktika 100-ból 90 embert nem előre visz, hanem a tunyulás és punnyadás sötét posványába. Majd honap. Majd a jövő héten. Majd ha jó kedvem lesz. Majd a következő félévben. Majd jövőre...
2021. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
#6-os, miért az ajobb, ha lemegy valaki egyből gimi után, "csak, mert muszáj" és utána meg kiég, tönkremegy, mert olyan szakot választott, ami nem neki jó, és csak szenved vele, de már nem meri abbahagyni sem?
2021. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
az jobb*
2021. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A kérdező még csak 11.-es. Nem kell olyan szakot választani amit nem akar, még majdnem egy éve van addig.

Addig bőséggel fel tud készülni az emelt történelem érettségire, még ha ezt most nem is hiszi el.


Lehet lepontozni.

2021. ápr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
Lehet csinálni gap yeart, nem nézik a felvételinél, de 1 év alatt tényleg fel tudsz készülni a törire. Nem te lennél az egyetlen, aki akár 2 emeltet + 3 másik tantárgyat + nyelvvizsgát csinál egy tanévben. A hittan egyébként is könnyű érettségitárgy. Szóval ha nem a pihenés, munka, egyebek miatt hagynál ki egy évet, én azt javaslom, menj azonnal egyetemre. Könnyű kiesni a tanulási ritmusból, és minél több idő marad ki gimi után, annál nehezebb felvenni a fonalat.
2021. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából szerettem volna megpróbálni, gap year nélkül, de idősebb testvérem elég komolyan kimondta, hogy "kitörném a derekam" a sok munka miatt, és eléggé elbizonytalanodtam magamban. Viszont ha ti így érzitek, és azt mondjátok nem lehetetlen, szerintem megpróbálom!! :)

2021. ápr. 9. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!