Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimi után lehet egy szabad évem?

Gimi után lehet egy szabad évem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kicsit későn jöttem rá, mivel is szeretnék foglalkozni a továbbiakban. Szeretnék emeltezni történelemből, de biztos nem sikerülne jól. (tudom, ilyen hozzáállással nem is jönne össze)

Mert 11.-es vagyok, mindjárt csinálom az angol középfokút, jövőre az emeltet, és hittanból is kell egy érettségi, ami az 5. lesz. - lesz elég dolgom ^^'


Itt Magyarországon is van/lehet "gap year"? Annyit jelent, hogy gimi után csak egy évvel később mennék egyetemre. Azt az egy évet pedig tanulással tölteném.


Szerintetek érdemes? Ezt egyetemi felvételinél nézik? Számít bármit is?



2021. ápr. 9. 14:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Megy a zöld :)
2021. ápr. 9. 15:56
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán lehet, senkit sem fog érdekelni:) Én is kihagytam egy évet gimi után és nagyon jót tett minden szempontból. Szerintem az egész egyetem alatt sokkal rosszabbul teljesítettem volna, ha nem hagyom ki azt az egy évet. Nekem is mondták, hogy jajj elszoksz a tanulástól, nagyon nehéz lesz visszarázódni az egyetemre, meg mi van ha mégse mész egyetemre. Hát egyáltalán nem volt nehéz visszamenni tanulni és egyszer sem inogtam meg, hogy menjek-e egyáltalán. Én is főleg tanulással töltöttem amúgy azt az évet.
2021. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12-es

Azta! Gratulálok, örülök hogy jótt tett neked. :) Hálás vagyok amiért úgy döntöttél, hogy válaszolsz a kérdésemre. Lesz majd min gondolkodnom.

2021. ápr. 9. 16:28
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Kérdezd meg a szüleidet, hogy lehet-e egy szabad éved, vagy muszáj közben elmenned dolgozni.
2021. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy neked kell ez az egy év, akkor mindenképpen. Én másodéves egyetemista vagyok, és az egyik ausztrál tanárom mondta egyszer, hogy csak Magyarországon nem megszokott a gap year, hanem belénk van táplálva, hogy muszáj egyből tanulni, míg több országban az a természetes, hogy az ember kihagy egy évet. Arra se hallgass, aki azt mondja, hogy nehéz lesz visszaszokni. Én anno egy félév után hagytam ott egy szakot, és mivel utána nem volt jelentkezési időszak, csak következő ősszel tudtam elkezdeni egy másik képzést. Abban a szabad félévben nyelvtanfolyamra jártam és dolgoztam, de egyáltalán nem volt nehéz utána visszamennem, nem halogattam, mert tudtam, hogy ez csak átmeneti.
2021. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!! :) Neked is jár a zöld.
2021. ápr. 14. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!