Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológiára nehéz bekerülni?

Pszichológiára nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Történelemből és angolból szeretnék emeltezni, a többi középszint lesz. 2 emeltből legalább a 80%ot szeretném elérni, s így duplázni. Szerintetek van rá esély, higy felvegyenek?

2021. ápr. 12. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a ponthatárt, mennyi kell oda, és máris ki tudod számolni.
2021. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, melyik egyetemre.
2021. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2*160+100=420 pontod lenne. Nézd meg a korábbi ponthatárokat a kinézett egyetemeden.
2021. ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Budapesten mindhárom egyetemre kevés 2 80%-os emelt érettségi. Ezzel tavaly csak Pécsre és Szombathelyre kerültél volna be nappali, illetve a Károli angol Nyelvű re Budapesten de ott 800 e Ft/félév nyelvi hozzájárulás van.

Szóval összességében:nehéz bekerülni pszichológiára.Egy 80 és egy 90 %-os emelttel is csak 440 pontnál tartasz, ami mondjuk Szegedre, a Károlira Budapesten már tavaly elég volt, de Pázmányra, Eltére még mindig nem.

2021. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Biztosan a duplázás a jó út? Nagyon rosszak a jegyeid? Nem várható, hogy elérj minimum 70%-ot a többi tárgyból érettségin?

Lehet, hogy a sima számítás lenne jobb. Nem nehéz egyébként bekerülni, csak magas %-ot kell elérni, de ez töri+nyelvből nem nehéz, ha rendesen készülsz rájuk.

2021. ápr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szerintem 70%-os érettségikkel nem lehet bekerülni, az kevés. Akkor sem ha amúgy 5-ös tanuló. Azt meg leírni, hogy 440 körüli pontot nem nehéz elérni, háát... Persze nyilván nem lehetetlen, hiszen minden évben megcsináljál akik bejutnak, de ettől még nehéz.
2021. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy 70%-kal kerüljön be, hanem a duplázás helyett számoljon a másik fajtával, és ha mindenből tud egy átlag 70%-ot ÉS mellé két jó emeltet, akkor lehet, hogy úgy több pontja lesz. Pláne, ha ötös tanuló, az is rögtön 90-100 pont. Nekem két ismerősöm is jár pszichóra, én is összeszedtem annyi pontot másik szakra, és nem dupláztunk, pont ezért.
2021. ápr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is töriből és angolból emelteztem, és bár mindegyik 80-90% közötti lett, duplázással nem vettek volna fel (legalábbis az első megjelölt helyre biztos nem, de a többi is határeset). Pedig így nyilván a max. 100 pluszpontom is megvolt.

Szerintem is többen mennek a "sima" módszerrel, mert a legtöbben közel kitűnő jegyeket visznek, és a középszintű érettségiket mégiscsak könnyebb jóra megírni a többségnek. Nekem azok mind 90% körül alakultak, úgyhogy így végül több mint 450 pontom lett, amivel már viszonylag simán felvettek.

Kérdező, javasolnám neked a Felvi pontszámító kalkulátorát, ha még nem nézted meg. Ott meg tudod nézni, hogy kb. miből hány pontot kell írnod ahhoz, hogy meglegyen a kívánt pontszám.

Amúgy ha a pszichológiáról van valami kérdésed, írj nyugodtan privátban! :)

2021. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Beírtam kíváncsiságból, teljesen 5-ös bizi, két 80%-os emelt, többi 70%, az 334 pont. Tavaly Budapesten sehová sem lett volna elég. Vidéken igen.Persze 1-2% különbség is sokat jelenthet.

Hogy ezt ki tartja nehéznek és ki nem annyira nehéznek, az egyéni megítélés kérdése.

2021. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

A két 80%-os emelt önmagában ad 420 pontot.

2021. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!