Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Technikumból lehet továbbtanul...

Technikumból lehet továbbtanulni pl. orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Ahogy én tudom,9.-ben van egy ilyen komplex terméstttudományi tantárgy,majd ezután 2 évig EGY természett tudományi tantárgyat tanulnak a gyerekek.


Tehát ez alapján lehet közvetlenül technikum után orovsoria,gyógyszerészire

stb.-re menni?



2021. ápr. 19. 09:46
A kérdező szavazást indított:
Lehet.
Közvetlenül nem lehet,de meg lehet oldani.
A gimnázium a legjobb,ha valaki orvosira akar menni.
34 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak osztályozó vizsgát és emelt érettségot kell tenned.
2021. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De gondolom,hogy csak egyéni felkészüléssel lehet ezt elérni,az iskola nem nagyon segít ebben,vagy de?
2021. ápr. 19. 10:02
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, csak a szükséges pontszámokat és emelt érettségiket kell összeszedned.
2021. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És az iskola ebben segít vagy úgymond megszervezi ezeket az osztályozó vizsgákat és az érettségit?
2021. ápr. 19. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk megszervezték a felkészítést meg az érettségit is, az osztályozó vizsgáról semmit nem tudok hogy hogyan volt mert csak az osztálytársam tett ilyent és arról meg nem hallottam semmit.
2021. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egy utolsó kérdés,ha valaki orvosvagy gyógyszerész szeretne lenni,akkor technikum vagy gimnáziumba menjen inkább?

2021. ápr. 19. 10:14
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Minden esetben a gimnázium ad erősebb alapokat, főleg a biológia tagozat. De a technikumból sem lehetetlen felfejlődni.
2021. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze,nem lehetetlen technikumból is orvosira menni,de nagyságrendekkel nehezebb SZERINTEM. Erre is kíváncsi voltam,köszönöm!
2021. ápr. 19. 10:17
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha egeszsegugyi technikum, vagy talan vegyipari, meg van ertelme. Mindenkeppen tobb, mint egy gyengebb, tagozatok nelkuli gimnaziumban, de a legjobbak a biologia-kemia tagozatok.
2021. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha ez a szándékod és van még lehetőséged korrigálni, egy gimnáziumi képzéssel (főleg biosz-kémia tagozattal) sokkal egyszerűbb lesz.
2021. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!