Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi továbbtanulás?

Egyetemi továbbtanulás?

Figyelt kérdés
Ha lemaradtam/rossz helyre jelentkeztem, milyen lehetőségeim vannak még? Pótfelvételire mikor van lehetőség? Nem tudom, mit csináljak...:(

2021. ápr. 19. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban van pótfelvételi, de ott nem lehet minden szakra jelentkezni és fizetős helyek vannak.
2021. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt annyival egészíteném ki, hogy tavaly voltak államis helyek is, de amit feltöltenek sima felvételinél (pl orvosi-egészségtudományis szakok) oda nem tudsz pótfelvételi keretében jelentkezni. Esetleg másik lehetőség a keresztféléves jelentkezés, ha olyan szakra szeretnél menni, amik akkor indulnak, ha nem akkor marad a februári jelentkezés a szeptemberi kezdésre.

Ha nem tudod pontosan mit csinálnál, akkor felvin vannak tesztek, ahol megkapod, hogy merre érdemes menned, nagy segítség tud lenni. Ha pedig emiatt egy évet kell kihagynod, azzal sincs semmi baj, senki nem nézi egyetemen, hogy hány éves vagy, max abban az egy évben tanulsz, dolgozol.

A felvi.hu-t bogarázd😁

2021. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pótfelvételi júliusban-augusztusban van, de csak akkor, ha nem jelentkeztél sehova, vagy nem vettek fel sehova. Többnyire fizetős, kisebb részt államis helyek vannak. Keresztfélév nem indul mindenből, szóval a legbiztosabb, ha jövőre jelentkezel és 2022 szeptemberében kezded.
2021. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!