Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy estin,alapít...

Miért van az hogy estin,alapítvány iskolában segítenek az írásbeli és szóbeli érettségin?

Figyelt kérdés
Van pár ismerősöm aki mesélte,hogy a tanár segített nekik mindkét vizsgán. Ez nekik miért jó? Nem akarják hogy megbukjanak mert az rájuk nézve szégyen vagy?
2021. ápr. 21. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekik miért ne lenne jó? Mármint, segíteni az embertársaidon szerintem alapból jó.

És (bár ez lehet hogy csak tévhit, de az én ismerettségi körömből kiindulva) a legtöbb esti sulis az vagy friss anyuka, vagy olyan akit alig lehetett átrugdosni az általános iskolán is. Tehát szerencsétleneknek nehezen lenne meg az érettségi. Viszont ha megvan nekik, akkor el tudnak vele menni dolgozni, eltartani a gyereket meg a családot, szóval azért velük szívózni szerintem nagy gonoszság lenne. Mert akkor nem csak velük szúr ki a tanár, hanem az egész családdal.


Szóval szerintem ilyen okokból is segíthetnek akár. Meg azért az esti suli lazább sok szempontból, mint a rendes középiskola. Meg az is lehet, hogy a tanárok nem is akarnak velük találkozni többet. Biztos vannak olyan diákok akik már az agyukra mennek, ezért jobb, ha segítenek nekik, és így nem kell pótérettségiket is végigszenvedni.


Ilyenek jutottak eszembe hiretelen, de aztán lehet, hogy a valóság tök más (az is lehet, hogy nem is segítenek, csak az ismerőseidnek hatalmas mázlijuk volt, amiért kifogtak egy olyan tanárt a többezerből).

2021. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én személyes tapasztalatból tudom erősíteni az előző válaszoló pontjait.


Én kb 10-11 éves voltam amikor anyukám elkezdett gimnáziumba járni. Szóval nem friss anyuka, de ő is azért ment, hogy többet tudjon esetleg később keresni, vagy hogy tudjon a kereskedelmen kívül is munkát találni. (egyébként pár évvel később elvesztette a munkáját, és most irodában dolgozik, szóval bejött) Az osztálytársai is hasonló korú, meg mentalitású emberek voltak.


Szerintem a legtöbb esetben itt már inkább a bizonyítványnak megszerzése a fontos, és nem az odavezető út/a tanulás. Főleg mert család és munka mellett sokszor ez sokkal nehezebb. Ezt a tanárok is meg szokták érteni, ezért ők is így állnak hozzá.

2021. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az esti gimikben és a gyenge alapítványi gimikben igyekeznek mindenkinek megadni az érettségit. A kettest összevakarják egy kis segítséggel. Ennek híre megy és az iskolának lesz utánpótlása a gyengébb diákokból akik hajlandóak akár fél millió forintot is kifizetni az érettségiért az évek alatt.
2021. ápr. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes választokat! Egyik ismerősöm,egy hasonló iskolába jár,és most fog érettségizni,eddig sem tanult sokat mert a suli megadta nekik a jegyeket egy kevés teljesítményre. Nem túl okos,tanulgat de nehezen megy neki és bizakodik abban hogy segítenek majd nekik.
2021. ápr. 22. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!