Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly felvételiztem, és egy kéttannyelvű, előkészítős osztályba kerültem be.

Mindjárt vége a 0. évnek, de nem érzem úgy, hogy bírnám a kéttannyelvű oktatást a későbbiekben. És az sem biztos, hogy át tudok menni az év végi vizsgákon.

Nem felvételiztem idén, és tudom, hogy az eljárás már lezárult.

Mit lehet ilyenkor tenni? Hogy lehet átmenni másik iskolába?



2021. ápr. 22. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Vannak gyűjtő iskolák, ahová azok kerülnek, akik nem jutottak be vagy nem felvételiztek, de nem ajánlom semmiképp.


Körülnézhetsz a környezetedben a középiskolákban, hogy hátha van még hely. Ilyenkor az iskola külön vizsgával vesz át. Ha év végén nem buksz akkor folytathatod a kilencediket egy másik suliban.

Hívj fel pár középiskolát ami érdekel.

2021. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Pontosan ahogyan az előző mondta.


Ezt így nem lehet megmondani. Fel kell hívni az iskolát és érdeklődni.

2021. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%
Átjelentkezésre keress rá, de el is kezdheted és meglatod biztos nem megy e. énnekem nagyon jó a nyelvérzékem de egy év nyelvtanulas utan nekem is csak nyögvenyelősen menne. Elég jó dolog a kéttannyelvű, lehet hogy megér egy próbát. Ha tényleg nem megy még mindig átjelentkezhetsz.
2021. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Javaslom olvasd el itt a 13. pontot.

[link]

Adott középiskola igazgatója dönti el, hogy át tud -e venni, illetve, hogy milyen feltételekhez köti az átvételt. Ahogy már előttem is írták az iskolát kell felhívni, és érdeklődni az átvétel menetéről, módjáról. Néhány suli a honlapjára is felteszi az átvétellel kapcsolatos infókat átvétel vagy átjelentkezés címszó alatt.

2021. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!