Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül készülve lehetséges...

Egyedül készülve lehetséges jó eredménnyel emelt szintű érettségi vizsgát tenni német nyelvből az alábbi helyzetben? Mennyi idő alatt teljesíthető ez? Pl. Most nyáron több időm van rá és komolyan is gondolom.

Figyelt kérdés

30+ éves vagyok. Annak idején németet második nyelvként tanultam az angol mellett. Végül németből is érettségiztem akkor, a régi rendszerben. Jeles eredménnyel.


Azóta annyit foglalkoztam a némettel, hogy a Duolingon tanulgatok, amiről érzem, hogy nagyon kevés.


Közben angol szakos MA diplomát szereztem. Nem tudom, ez mennyire jelent előnyt a német nyelvnél.


Szeretnék szintemelő vizsgát tenni belőle.



2019. jún. 9. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

szóval angol (helyesebben: anglisztika) MA birtokában létezik, hogy nem tudod, hogy a német, akárcsak az angol, a nyugati germán nyelvek csoportjába tartozik, épen ezért könnyebb elsajátítani?


illetve nyelvtanári végzettséget szerezve létezik, hogy ennyire eszköztelen vagy módszertani, szakirodalmi téren, és nem tudod megtervezni hogyan állj neki egy rokon nyelv tanulásának?

2019. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jav.: épPen
2019. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Bocs, de a műtős sem tudja magát megműteni. A pszichológus sem tud magának terápiát adni...


Te tudtál érdemi választ adni? Nem. Akkor minek is írtál ide? Mert annyira unatkoztál. Toldd arrébb a biciklit, köszi.

2019. jún. 9. 18:01
 4/6 A kérdező kommentje:

#1


Továbbá nagyon otthon lehetsz a témában, ha kevered az anglisztika MA-t az angoltanári MA-val. Nekem NINCS tanári végzettségem, így a tanítás hogyanja nálam kimaradt. De te nagyon okos vagy ... csak éppen rendkívül jól titkolod. :)

2019. jún. 9. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, én nem végeztem nyelvszakot, de igen, tudok választ adni.


Összeszeded a szakirodalmat (Erdélyi Margit, Scheibl György, Erwin Tschirner stb.), aztán beosztod az időt és a munkát, tanulsz, készülsz.


Megsúgom neked, hogy az angolos Szalai Nóri (5 perc angol) nem is angol szakon végzett az egyetemen,hanem olaszon, de nyelvtanári készségek birtokában tudja tanítani az angolt is. Pedig az angol és az olasz nem is ugyanaz a nyelvcsalád.


Akkor talán neked angolosként menni fog a német...

2019. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha valaki elvégez egy idegen nyelv szakot, akkor általában kompetens egy következő nyelv elsajátításában.


nem végeztem nyelvszakot, de jelenleg egyedül tanulok franciául és olaszul.


és megy!

2019. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!