Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kéne tenni ebben a helyzet...

Mit kéne tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a gimit. Általános szak. Már általánosban megvolt hogy én pszichológus szeretnék lenni. Ezért is választottam ezt. Érettségi aztán egyetem.

Eddig is érdekelt az informatika viszont annyira mégsem hogy olyan szakra menjek. Viszont mostanában egyre jobban érdekel mivel elkezdtem tanulgatni a programozás alapjait. Jelenleg az alapnak az alapját tudok maximum ( 4 napja kezdtem el úgy tényleg, nyáron "kezdtem bele" de nem jutottam még eddig sem). Ez most még nem biztos hogy nekem való, eddig nagyon szeretem minden részét ( lehet mert még könnyebb... ). Sokkal jobban vonz jelenleg mint a pszichológia. Az is érdekel de eléggé lecsökkent ez az érdeklődés.


Az iskolában, ahova járok van infó szak is, az a másik osztály a turisztikásokkal együtt. 1x láttam az osztályt, de nem szimpatikus ( előítélet tudom). Szóval azt sem tudom hogy lehetséges lenne-e átmenni a másik osztályba + szeretem a mostanit. Iskolát váltani sem szeretnék, lehet mostani helyzet miatt nem is lehetséges.

Egyetemre meg mennék így is ( csak nem a tervezett szakra). De tudom, elegendő tudás nélkül esélytelen bekerülnöm majd. Még az jutott eszembe pár napja, hogy leérettségizek és majd utána vagy már iskola közben elkezdenék vmi tanfolyamot, okj-t ( utánanéztem amennyire tudtam).

Mivel ebben semennyire nem vagyok jártas, nem tudom ez mennyire működne. Csak nem vágtam el teljesen magam a lehetőségtől. Hiszen alapból nyitott szakon vagyok ( nincs meghatározva hogy mi leszel).


Ha valami fontos/lényeges infót kihagytam akkor leírom +-ba majd.



2020. nov. 20. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom vannak olyan helyek, ahol elvárják a programozni tudást (pl. BME mérnök info), és van ahol a 0-ról tanítják(pl. ELTE program tervező). Utóbbi fajtát kell majd választanod. A gimnáziumról nem váltanék, azután még tényleg bármi lehetsz. Okj-ra sem pazarolnám a pénzem/időm. Tudsz magadtól is gyakorolni.
2020. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!