Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Körülbelül hány pont fog...

Körülbelül hány pont fog kelleni az ELTE-PPK emberi erőforrások szakra?

Figyelt kérdés
Kb. 380-max 400 pontom lesz. Jelentkeztem államira és önköltségesre is, bár az eltér valamiért az önköltségeseket nem akarják felvenni, hisz azok is 400 felett szoktak lenni. De mivel ez a PPK-n van és még nem indult érdekelne, hogy kb hány pont fog kelleni.

2021. ápr. 23. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi erőforrások egy nagyon populáris szak, sokan fognak jelentkezni rá. Az emberi erőforrások szak jogszabályi minimuma 400 pont, ez azt jelenti, hogy ha nem telnek be a helyek, akkor sem vehetnek fel 400 pont alatti embereket, még önköltséges formában sem.


[link]


Ha legörgetsz a táblázatban megtalálod.


Egyébként nem hiszem hogy sokkal 400 fölött lesz, olyan 401-405 közöttre tippelnék, mint a szintén újnak számító gazdasági szakoknál az ELTE-n

2021. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Oh, bocsánat, elnéztem. Ezek az állami finanszírozású minimumponthatárok. Tehát államira 400 alatt nem vehetnek fel, de szerintem az önköltséges is nagyjából ugyan azon a szinten fog meghúzódni.
2021. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

idén összesen 344-en jelenkeztek ide államira és 144-en önköltségesre. Ezekből 106 fő első helyen (5 önköltséges, 99 állami).


Az egyetemre 30-70 főt vesznek fel, vagyis közel 7-szeres a túljelentkezés. Nem hiszem, hogy 400 alatt lesz, de mivel új szak én csak tippelni tudok.

2021. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!