Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az oktatás a PPKE...

Milyen az oktatás a PPKE pszichológia szakán? Az alábbi átlaggal, (ha megtartom), lenne esélyem?

Figyelt kérdés

Jelenleg még "csak" 10-es vagyok, faktválasztás előtt állok, és ezzel együtt a jövőmön is gondolkodnom kell.

Egész általános iskolás korom óta kedvelem a pszichológiát, szívesen hallgatok meg másokat, próbálok segíteni nekik, érdekelnek az ezzel kapcsolatos lelkibetegségek és az emberek. Sokat tudtam segíteni azoknak, akik kérték.

Azt tudom, hogy érettséginél egy emelt magyart mindenképpen szeretnék megírni, mert jó vagyok a tantárgyból és megfelel az elvárásoknak is. A másik a biológia, amiből elvileg egy közepessel fogok próbálkozni.

Ezek lennének eddig a fakt tárgyaim, de amellett, hogy szeretem őket, szerintem eléggé a pszichológiára is koncentrálnak. Hogy jobban képben legyek, elkezdtem egyetemek után nézelődni, bár sokan mondják, hogy még nem kell ezzel foglalkoznom. :D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a PPKE-n, (Pázmány Péter Katolikus Egyetem) milyen a pszichológia oktatás?

Tudnátok mesélni nekem kérlek? :D Sok-sok kérdést és választ elolvastam már a témával kapcsolatban az oldalon, de a legtöbb évekkel ezelőtti, nem tudom, mennyire vannak még úgy azok a dolgok. :D

Tudom, hogy nehéz, amikor valakinek elmondom a terveimet csak azt mondja: buh. De ez nem rettent meg szerencsére, szeretném ezt megcsinálni. :D

A jelenlegi gimimben jók a jegyeim, 4-5-ös tanuló vagyok, figyelek az órákon és egész könnyen tanulok. Mivel kicsit parázós típus vagyok, szerintem rengeteget fogok készülni az érettségi vizsgára is, így, ha minden jól megy, azzal sem lesz baj.

Elnézést a sok felesleges rizsa miatt, nem tudtam, hogy pontosan mi lehet a hasznos információ és mi nem. :D

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 23. 20:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a ti sulitokban lehet-e, de a magyar-biológia nálunk ütötte egymást, egy időben voltak és nem lehetett felvenni így a tárgyakat.


Maga a pszichológia oktatás jó a Pázmányon, viszont legyen valami B terved is, mert elképesztő ponthatárok vannak, nagyon sokan akarnak pszichológiára járni és nem mellesleg túlképzés van a szakmában, úgyhogy ha le is diplomázol utána is nagyon nehezen/alig fogsz munkát találni.

2021. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapképzésen nem leszel pszichológus, csak viselkedés elemző. Ha a mesterképzésen is túl vagy, akkor leszel pszichológus. A ponthatár minden egyetemen magas és túl sokat képeznek belőlük.
2021. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Én töri bioszt választottam pszichologia irányában, de mivel nálunk annak annak a két fakt időpontja ütötte egymást emiatt magyart vettem fel. Az én sztorim kicsit más, nekem kb semmi hasznom nem volt magyarfakttal. Most vagyok végzős, másfél év alatt semmit nem fejlődtem, de ez csak az én esetem.

Jó olvasni hogy lelkes vagy, szerintem ilyen hozzáállással és jegyekkel simán fel fognak venni.

A 2esnek igaza van, én is több forrásból hallottam hogy az átlagnál több év kell ahhoz, hogy pszichologus legyél, tehát olyan 8-11 év, és folyamatosan fejlesztened kell magad, egy rakás dolgot el kell végezned. Meg ugye elég nehéz is, még bekerülni is, mivel tényleg nagyon magasak a ponthatárok.

De ha ilyen céljaid vannak, akkor tuti nyert ügyed lesz.

Én bő 1 hét múlva érettségizek, valószínűleg nem fognak felvenni pszichologiára, de nem fogom bánni és már mondhatni beletorodtem. Tisztában vagyok vele hogy lehet ez is egy "hobbi" és ugyanúgy tudok és fogok segiteni másoknak, komolyabb pszichologias tudás nélkül, a lényeget szerintem nem nehéz átadni.

Amúgy a PPKE jó választas, színvonalas egyetem;)

2021. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as, és mit választottál helyette?
2021. ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire gondolsz pontosan:D

Ugye töri helyett választottam a magyarfaktot a biosszal

Pszichologia pedig nalam az elso helyeken van, utana gyogytornasz es tanari. Nem valasztottam helyette

2021. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=o5utXzGmXfk


Nem oda járok, de ezt nézd meg, pont erről a szakról és erről az egyetemről van szó.

2021. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, sokat jelentenek. :D

Arról, hogy fel fogom-e tudni venni fakttárgyként ezeket az említetteket, még semmit sem tudni, a tanárok óraszámán és a jelentkezőkön fog múlni. De már gyülekezünk páran, akik ebbe az irányba terelődünk és ez ebből a szempontból jót jelent. :D

A túlképzés és a munkakeresési lehetőségek miatt nem aggódom, nem kizárólag ebből szeretnék megélni. :D

A magas ponthatárok már inkább zavarnak, bár egész jól tartom az átlagom, a matek érettségi gondolata kissé megrémít. ':D De már most járok különtanárhoz, akivel együtt remélhetőleg mehfelelően felkészülök rá. Valamint angol nyelvvizsgát is kellene tennem.

Tudom, hogy rendkivűl hosszú folyamat lesz mire eljutok arra a szintre, hogy haszna is lehessen a belefektetett éveknek, de neki szeretnék szaladni. :D

Köszönöm a válaszokat. :D <3


Kedves hármas, sok szerencsét az érettségihez és ne add fel az álmaid, hosszú az élet, még bármi kisülhet belőle. :D

Persze, az, hogy elfogadtad már önmagában is tiszteletreméltó.


Mindannyiótoknak sok sikert az élethez. :D

2021. ápr. 26. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szurkolok neked! Matekból jó, hogy jársz magántanárhoz, én is járok már 2 éve, korábban elképzelni nem tudtam, hogyan fogok átmenni a matekérettségin, most meg egyáltalán nem félek tőle és szerintem a 4-es meglesz.

A biosz fakt és biosz érettségi mindenképpen jó, több pszichológia szakra járótól is hallottam, hogy a biológia fontosságát emlegetik.

Angolból középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgát akarsz?

Mi a második idegen nyelved és az hogy megy? Csak mert többletpontok szempontjából jó lenne, ha magyarból emeltezel az ugye 50 pluszpont, ha angolból is emelteznél, az 100 többletpont lenne és ha azt 60% felettire csinálod meg, akkor egyenértékű egy középfokú nyelvvizsgával. Vagy ha csak magyarból emeltezel, akkor úgy járnál a legjobban, ha angolból felsőfokra mennél vagy két középfokú nyelvvizsgát szereznél, úgy lenne 90 pluszpontod. Azért írom ezeket le, mert pszichológián magas a ponthatár, nem árt gyűjtögetni a pontokat.

2021. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcadik, te is idén érettségizel? :D Akkor neked is nagyon sok sikert, gondolni fogok majd rátok. :D

Angolból középfokún gondolkodtam, a második nyelvem pedig az olasz és egész jól megy, ha még egy kicsit ráhúznék, akkor talán abból is megszerezhetném a közepest. Bár nem tudom, átlagos a nyelvérzékem, és kicsit izgulok is miattuk. ':D De nem tudom, hogy akármilyen nyelvet elfogadnak-e, ha jól emlékszem csak az angol, német, orosz és még valami volt kiemelve, amit elfogadnak. Vagy lehet, hogy ez az érettségire vonatkozott? Jaj, nem tudom, kicsit elkavarodtam, eligazítanál kérlek? :D Persze, csak ha nem nagy gond.

Egyébként köszönöm amiért ilyen részletesen leírtad nekem a pontokat, gondolkodni fogok a megoldóképleten. :D

2021. ápr. 26. 22:56
 10/13 anonim ***** válasza:

A felvételiben elfogadnak minden nyelvet, ilyenkor minden pont számít és amikor jelentkezel egy munkára az is szépen mutat, hogy 2 nyelvet is közép szinten beszélsz.


Általában a diplomához szokott kikötés lenni, hogy angol/francia/orosz/német vagy spanyol nyelvből kell legyen a nyelvvizsga (de azért elég sokszor ott van az olasz is), hiszen bőven hallhattunk már a megúszós eszperantó vagy lovári nyelvvizsgákról, amik úgymond semmit nem érnek, ezeken a nyelveken a szakmájában nem fog társalogni senkivel, mert akiknek van nyelvvizsgájuk belőle azok is csak azért szerezték, mert ez volt a könnyebb út.


A tudás hatalom, soha nem árt még egy nyelvet tudni, bármikor előnyt jelenthet számodra másokkal szemben.

2021. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!