Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az oktatás a PPKE...

Milyen az oktatás a PPKE pszichológia szakán? Az alábbi átlaggal, (ha megtartom), lenne esélyem?

Figyelt kérdés

Jelenleg még "csak" 10-es vagyok, faktválasztás előtt állok, és ezzel együtt a jövőmön is gondolkodnom kell.

Egész általános iskolás korom óta kedvelem a pszichológiát, szívesen hallgatok meg másokat, próbálok segíteni nekik, érdekelnek az ezzel kapcsolatos lelkibetegségek és az emberek. Sokat tudtam segíteni azoknak, akik kérték.

Azt tudom, hogy érettséginél egy emelt magyart mindenképpen szeretnék megírni, mert jó vagyok a tantárgyból és megfelel az elvárásoknak is. A másik a biológia, amiből elvileg egy közepessel fogok próbálkozni.

Ezek lennének eddig a fakt tárgyaim, de amellett, hogy szeretem őket, szerintem eléggé a pszichológiára is koncentrálnak. Hogy jobban képben legyek, elkezdtem egyetemek után nézelődni, bár sokan mondják, hogy még nem kell ezzel foglalkoznom. :D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy a PPKE-n, (Pázmány Péter Katolikus Egyetem) milyen a pszichológia oktatás?

Tudnátok mesélni nekem kérlek? :D Sok-sok kérdést és választ elolvastam már a témával kapcsolatban az oldalon, de a legtöbb évekkel ezelőtti, nem tudom, mennyire vannak még úgy azok a dolgok. :D

Tudom, hogy nehéz, amikor valakinek elmondom a terveimet csak azt mondja: buh. De ez nem rettent meg szerencsére, szeretném ezt megcsinálni. :D

A jelenlegi gimimben jók a jegyeim, 4-5-ös tanuló vagyok, figyelek az órákon és egész könnyen tanulok. Mivel kicsit parázós típus vagyok, szerintem rengeteget fogok készülni az érettségi vizsgára is, így, ha minden jól megy, azzal sem lesz baj.

Elnézést a sok felesleges rizsa miatt, nem tudtam, hogy pontosan mi lehet a hasznos információ és mi nem. :D

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 23. 20:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
Pszichológián az olaszt felvételi tárgyként nem fogadják el, tehát emelt érettségi esetén nem jar érte a plusz pont, de amúgy se lehet két nyelvet választani felvételi tárgynak. Egy olasz nyelvvizsgát viszont elfogadnak nyelvvizsga pontnak. Arra vigyázz, hogy nyelvert összesen max 40 pont szerezhető. Illetve összesen 100 plusz pont, tehát ha Pl van két emelte akkor nyelvvizsga pontot már nem kapsz.
2021. ápr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Kedves tizedik, azt hiszem igazat kell adnom neked a nyelvviszgákkal kapcsolatban. Egyre több érv szól amellett, hogy komolyan vegyem a nyelvórákat és, hogy minél hamarabb vizsgazzak belőlük. :D

Köszönom tizenegyedik a tájékoztatást, jól jött. :D Bár, azt hiszem attól nem kell tartani, hogy két tárgyból csináljak emeltet, akkor inkább a két közepes nyelvvizsgával próbálkoznék. Ha sikeresen felvehetem a bioszt és az irodalmat fakttárgyként, akkor már az is egy emelt és egy közepes érettségit jelent. A biológiával nem mernék megpróbálkozni emelt szinten, de sok helyen úgy láttam, hogy mások is inkább egy emeltet és egy erős közepest javasolnak, mintsem két emeltet.

Igyekszem majd megfelelően dolgozni, hogy úgy jöjjenek ki a pontszámok is. :D

2021. ápr. 27. 13:41
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is megérné a középfokú Angol nyelvvizsga helyett inkább egy emelt Angol érettségire ráfeküdni, mivel nem nehezebb, viszont 28 helyett 50 pontot kapnál érte, és meglenne általa a nyelvvizsgád ingyenesen.
2021. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!