Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintem rossz szakot választ...

Jasmine999999 kérdése:

Szerintem rossz szakot választottam, emberi erőforrások szakot hol érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Nemzetközi tanulmányokon vagyok jelenleg Szegeden, második félévem. Az online oktatás miatt kissé későn jöttem rá, hogy lehet nem fog menni ez a szak. Vett fel nyelvi kurzust, mert két nyelvvizsga szükséges a diplomához, de ennek ellenére se érzem, hogy fejlődtem volna. Most a HR-t nézegettem, váltás céljából. Ott elég egy nyelvvizsga is, viszont nem tudok a matekos tárgyak mennyire elvégezhetőek és nincs ismerettségem megkérdezni. Láttam BGE-n pénzügy és számvitelen belül, METU-n kommunikáció és turisztikán,SZIE-n és Eszterházyn belül is máson van. Befolyásol valamit ha gazdaságin, vagy társadalomtudományon belül van? Más az órarend? Melyiket könnyebb elvégezni? Vannak tapasztalatok? Egy gimnáziumi négyes teljesítménnyel és humán beállítottságú fejjel nagy kihívás?

2021. ápr. 24. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Felejtsd már el ezeket a büfé szakokat, és kezdj el egy rendes gazdasági szakot. Ha nagyon humán vagy, tanulj kereskedelem és marketinget, meg tudod csinálni a matekot és statisztikát, és utána lesz egy rendes szakmád. Ha még ennél is "humánusabb" vagy, akkor mehetsz HR-re, de vigyázz, iszonyatosan nagy a túlképzés, nagyon nehéz vele elhelyezkedni, és ha nem vagy 10/10-es kinézetű szuperbombázó csaj, akkor nem fogsz nagy karriert befutni. (Majd nézegess HR-es csajokat, hogy néznek ki...) Miért nem mész például pszichológiára?
2021. ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nemzetközi gazdálkodás szakon tanulok, ebből kifolyólag van sok emberi erőforrásos, kereskedelem és marketinges, pénzügyes, gazdálkodás és menedzsmentes, turizmusos ismerősöm.

Ahogy te fogalmaztál "humán beállítottságú fejjel" nem biztos, hogy a felsoroltak a neked való szakok. Azok mind a gazdaságtudomány területei, azaz matekos tárgyak. A közgazdaság erről szól, elég sok a matek, főleg az első 1,5 évben. Azonban tartom, hogy kellő szorgalommal semmi sem lehetetlen, csak elhatározás és akarat kérdése, meg tudod-e csinálni. De készülj fel, hogy nem kevés a matek. Nem lehetetlen átmenni, de elég sok embernek mumusai az effajta tárgyak, és nem mindenki elsőre megy át belőlük.

Pénzügy a "legnehezebb" az összes közül, hisz az a "legmatekosabb" (nevéből is gondolható).

Ha közgazdász szeretnél lenni, akkor azonban - kisebb túlzással - teljesen mindegy, milyen szakot végzel (mármint a közgazdaságon belül, nyilván). Ígyis úgyis közgazdász diplomát kapsz.

Üdv.

2021. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én munkaügy és tb igazgatáson vagyok ugyanúgy Szegeden, ajánlom
2021. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Van egy jó és egy rossz hírem. 1, a rossz hír HR szakon jellemzően komoly matek van, pl. PSzF-en különösen durva, de van máshol is statisztika stb. 2, Orbánia feudális, elmaradott világ, itt nem a tudás számít, így HR-esnek is legjobb a gyógytornász/magyar tanár diploma, amìg informatikus csak férfi lehet, HR-es meg nő, még kapcsolat legyen. Vagyis ha humán beállítottságú vagy, végezd el a magyar szakot, így leszel Orbániában legkönnyebben HR vezető.
2021. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megnyugodtam, mert én bár tanító szakos vagyok de ezek szerint így is jó leszek HR-esnek.
2021. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
5/5 Orbániában minden hölgy jó HR-esnek, a HR-es Facebook csopikban a Randstad stb. más "fejvadász cégeknek" nevezett barátnői gittegyletek bármilyen hölgyből segítenek HR-est csinálni, de legjobb talán a gyógytornász, magyar tanári végzettség.
2021. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Így van ahogy írják, HR-es diplomám (is) van, de pasi vagyok, így már végzés előtt feladtam az ilyen irányú ambícióimat, ugyanis nem akartam a modell bizniszben dolgozni. Jelenleg is sokszor dolgozom HR-esekkel együtt, a legtöbbjük óvodapedagógus, tanár és pszichológus. 💆‍♂️🤦‍♂️🤷‍♂️
2021. máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor én leszek a kivétel, mert jelenleg HR mesterképzésen tanulok.
2021. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!