Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Májusában fixen nyitnak az...

Májusában fixen nyitnak az iskolák?

Figyelt kérdés
10. osztályos vagyok, szakgimnáziumban. Valaki aztmondja, hogy nem biztos, hogy vissza megyünk valaki meg azt hogy biztos. Ezt szeretném megtudni, hogy most meilyk lesz.

2021. ápr. 25. 01:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
83%
közvélemény alapján nem nyit ki, 🇩🇪 járványügyi adatok alapján igen
2021. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
87%

50

Igazad van, köszönöm,hogy válaszoltál!

2021. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
70%

[link]


(ha nem írtátok még alá, akkor írjátok)

2021. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
74%
Írjátok alá!
2021. máj. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
13%

"Hadd döntsék el a diákok, tanárok, szülők az igazgatóval együtt, hogy kinyisson-e az iskola arra az 5 hétre vagy sem! Szülessen helyi döntés arról, hogy milyen formában szeretnék folytatni az oktatást!"

És ha nem tudnak megegyezni? És ha a tanárok meg a szülők a nyitás mellett lesznek, akkor mi van? Akkor ugyanúgy kinyit a te sulid pl...

2021. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy...mi ez az általánosítás, ami itt de FB-n meg mindenhol zajlik??! "Menjenek csak szépen vissza, ha a teraszokra is ki tudtak menni." és társai. Én nem voltam sehol, ugyanúgy itthon ültem mint eddig, pedig középiskolás vagyok, ha akartam volna, mehettem volna. Legtöbb ismerősöm szintúgy. Nagyon felbosszant, hogy olyasmit állítanak rólam, ami nem csak, nem igaz rám, de én is megvetem. Egyébként egy kicsit paradoxon is nekem ez az állítás, mert ha zavar, hogy tömeg van a teraszokon, akkor félsz a vírustól (mint én is). De azért visszaküldenéd a gyerekeket az iskolába, ahol legalább akkora a kockázat, mint a teraszokon, inkább nagyobb, mert zárt tér. És ha kinyitják, nem azok kockáztatnak, akik akarnak, hanem azok, akiknek muszáj (pedagógusok pl.). Értem én, sokaknak jól jönne már egy kis pihenés a gyerek nélkül, és sokakat zavar, hogy az online oktatást végig lehet csalni, de ez az időszak rég nem a jegyekről és az oktatásról, hanem az egészségről, biztonságról szól. Nincs már értelme kinyitni az iskolákat:

-1 adag vakcina még nem biztosít megfelelő védettséget, de a legtöbb pedagógusnak még csak ennyi van.

-1 hónap pont arra lenne elég, hogy visszarázódjunk, nagyon érdemleges nem lenne már a suliban.

-1 hónapot még mindenki kibír így, inkább biztosítsuk, hogy a járvány teljesen lecsillapodjon, és lehessen egy normális nyarunk.

-Május-június=meleg idő, senki nem akar a maszkban szenvedni szerintem.

-A 16-18 évesek oltása most kezdődik, illetve már beszélnek a 12-15 évesekről is. Oltsanak be mindenkit, akit lehet és aki kéri, így sokkal nagyobb lenne a biztonság és az átoltottság nyárra, mint most az oltatlan fiatalokkal és az egy vakcinás tanárokkal.

-Ha tényleg elér ide az indiai mutáns, nem éppen okos döntés, hogy az oltatlan réteg közösségbe menjen, és összefertőzzék egymást.


Én tényleg tisztelem mindenkinek a véleményét, de semmi értelmét nem látom annak, hogy visszamenjünk, és ezt a véleményt egyébként tanároktól is hallottam viszont. Lehet mondani, hogy nem akarok tanulni, kényelmes az online stb stb. de egyébként én igyekeztem, és volt olyan tantárgy, amiből például egyszer sem puskáztam. Meglesz még ennek az időszaknak a böjtje előbb-utóbb, de most felelőtlenségnek tartom a nyitást.

2021. máj. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
94%

56

Teljesen egyetertek mindezzel

2021. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
100%

két hónapja nem mentem az udvarunkon túl xd előtte is csak néha, mikor bekellett mennem a suliba :D

én a teraszos képeken is inkább a 20as 30as fiatalokat láttam

2021. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
67%

"volt olyan tantárgy, amiből például egyszer sem puskáztam"

:)))))))))))))

2021. máj. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
90%

Nem arról szól a történet, hogy ti mentetek volna a teraszokra.

Hanem arról, hogy tulajdonképpen mindent kinyitottak már, üzletek, szolgáltatók, mozi, színház, fürdők, éttermek, iskolák alsó tagozata, óvodák stb. Emiatt nem látják sokan indokoltnak, hogy miért pont csak az iskolák maradjanak zárva.

Azt kellene már eldönteni, hogy valóban mennyire van jelen a vírus. Ha fokozottan jelen van, nem lett volna szabad semmit nyitni. Ha viszont lecsengőben van, minden nyitva, akkor nem indokolt csak az iskolák zárva tartása. Mivel azonban az igazat soha nem fogjuk megtudni, így azt sem tudhatjuk helyes a nyitás vagy sem.

2021. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!