Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet kigolyózni egy...

Hogyan lehet kigolyózni egy tanárt? Aki nyíltan bevallotta, hogy utálja az osztályt.

Figyelt kérdés
Amúgy idéntől jött a suliba és az egész osztály utálja.
2008. dec. 5. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha az egész osztály utálja, mégis mit vársz, ő majd szeretni fog titeket? Hogy gondolod, hogy kigolyózod? Ez az ember évekig tanult, diplomát szerzett, arra tette fel az életét, hogy tanítson. Erre ti elkezditek utálni és fel vagy háborodva, hogy ő nem szeret titeket. Gondold el, hogy milyen rossz érzés lesz, ha egyszer csak majd kiutálnak leendő munkahelyedről. Mit fogsz csinálni?
2008. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam, ignoráljuk őt. Amúgy pedig ő gerjesztette a folyamatot. Bemutatkozó óráján már el volt szállva magától, hogy ő ilyen meg olyan tanár... no comment. Diplomát szerzett... hát ne haragudj de tanári diplomát szerezni nem 1 nagy meló. rendszeresen járnak hozzánk gyakorló tanárok és vmi borzalom az elméleti tudásuk szintje. Kérdezel tőle, vmit a kombinatorikáról és elképzelésük sincs a válaszról, helyette rávágják, hogy legyen házi... Most ehhez mit szólsz? És ez nem egyedi eset. Ilyenek lesznek tanárok! Erre (is) mondják, hogy ezért tart itt az ország.
2008. dec. 5. 23:36
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben az osztály kollektíven kéri, a tanárcserét biztosítani kell.
2008. dec. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Tudom, milyenek a kistanárok. 30 vadidegen gyerek előtt magyarázni úgy, hogy közben minden szavát figyelik az embernek, elég stresszes. Lehet, neked a születési éved sem jutna eszedbe. Egy diploma megszerzésének pedig nem csupán az a feltétele, hogy tanul-e valaki, hanem anyagi terhet is jelent. Ez annyit jelent, hogy áldozatot kell hozni valamiért. És nem azért van baj ezzel az országgal, mert minden tanár rossz, hanem mert lenézik a gyerekek a tanárokat és ahelyett, hogy tanulnának, a leváltását akarják elérni.
2008. dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%

Ha tenyleg az egesz osztaly utalja, akkor ne menjetek be az orajara!!! Menjetek el az iskola masik felebe, amikor kerdore von benneteket, mondjatok, hogy mashol vartatok ra!

Kohogjetek egesz oran, felvaltva, krakogjatok nala jo hangosan. De, mindenki kell ehhez is, mert az nem er, hogy csak 1-2-en viszitek el a balhet!

Jo szivatast!

2008. dec. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk is termeszetesen volt olyan tanar, akit utalt az egesz osztaly, sot iskola! De olyan is rengeteg van, akit imadnak a diakok. Akkor ki a hibas? A 30 gyerek az osztalyban? Na, ne mar.

Kulonben pedig teljesen megertem a tanarokat, biztos hogy nagyon nehez lehet fegyelmet tartani a mai tinedzserek kozott, de megis, sok tanarnak sikerul. Akkor, megint ki a hibas? A diak, vagy a tanar. Tartson a tanar fegyelmet, igy jobban fogjak talan tisztelni is az osztalyban.

Jol van ezt muszaj volt leirnom, de nyilvan, szivatni sem lehet mindenkit, akit lehet, azt pedig miert ne, elvegre, ha megerdemli?!

2008. dec. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
69%
Sajnos a mai tanárok/tanárjelöltek tényleg ilyenek. A párom az ELTE-n tanul tanárként, és olyan gondolkodású csoporttársai vannak, hogy ő csak azért akar tanár lenni, hogy megszívassa a gyerekeket. Gondolom ezzel akarja visszaadni a társadalomnak, amit ő "elszenvedett" az iskolában, mert akkor még nem volt ennyire előtérben a gyerekek személyiségi joga, hogy a tanár nem ütheti meg, de a gyerek nyugodtan megkéselheti. Nem is olyan régen egy osztályfőnöki pofon mindent megmagyarázott, és nem jött be anyuka verekedni...
2008. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
az utolsó előtti válaszolóval teljesen egyet értek. Nálunk is van jó pár tanár akit szó szerint imádunk. És nem ordibál, nem őrjöng, hanem mindig kedves, de érdekes módon mindig tudjuk nála, hogy jol a határ. Magával az elhivatottságával rendet tud tartani az osztályban. Míg vannak szerencsétlenek akik kiabálnak őrjöngenek, ellenörzőt szednek be, és semmi eredménye mert mindenki tojik a fejére. Aki nem érez magában elhivatottságot, az nem menjen tanárnak. Csak azért járni, hogy legyen egy diplomám... Elég sok ilyen tipusú kistanárt láttam már sajnos, de köztük is vannak szerencsére elhivatottak, talpra esettek. A kérdésem inkább arra vonatkozott volna, hogy mik a lehetőségek arra, hogy pl kapjunk 1 új tanárt. Az osztályfőnök sajnos zsákutca mert már az első nap úgy "összebarátkoztak", hogy tejesen a hatalmába kerítette szegényt.
2008. dec. 6. 09:51
 9/15 A kérdező kommentje:
"Lehet, neked a születési éved sem jutna eszedbe." Nem azért, de az ilyen ember akkor ne menjen tanárnak, akinek lámpaláza van, meg feszült olyankor amikor sokan figyelik. Csak az a baj, hogy amit ő tanít arról számot is kell adnunk. És tudod amikor a kistanár hebeg meg habog, akkor nem igazán érted meg a dolgokat. Mire meg újra a vezető tanár tanítana bennünket, már régen más témánál járunk, így meg elég nehéz újramagyararáztatni a dolgokat.
2008. dec. 6. 09:54
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

A kérdezőnek csak annyit tudnék válaszolni, hogy tessék kiállni egy osztály elé úgy, hogy a szakvezető minden egyes mozdulatodat, szófordulatodat kritizálja, taníts le 15 órát tanulni és viselkedni képtelen hülyegyerekeknek, akiket általában egyáltalán nem érdekel az adott tárgy és majd akkor mondd azt, hogy tanári diplomát szerezni nem valami nagy meló...

Ha ugyanis a kistanár azt látja, hogy minden igyekezete ellenére sem érdekli a diákokat az adott anyag, egyszerűen elmegy a kedve mindentől.

Én rengeteget hospitáltam már, megvan a tangyakom is, de egyszerűen rémisztő, amit az iskolákban láttam. Olyan csoportban tanítottam, ahol a diákok jó része három év nyelvtanulás után sem tudta elragozni a létigét, és alapszavaknak nem tudták a nemét... Ez nem a kistanár hibája, hanem a vezető tanáré, aki mellesleg általában úgy állítja be magát, mint a tanári hozzáértés csimborasszóját: sz@rból nem lehet várat építeni, ha a gyerek nem tudja elragozni a létigét jelen időben, akkor logikus, hogy a kistanár nem tud továbbmenni az anyagban, és megtanítani a létige jövő-és múlt idejű ragozását sem, mert a gyerekek nem fogják megérteni...


Mindenesetre megértem a diákokat is, tényleg vannak olyan tanárok, akik nem valók tanárnak, de azért ez nem egy olyan egyenlet, ahol minden diák okos, igyekvő, szorgalmas, és minden kistanár hülye, felkészületlen, pökhendi. A kistanárnak a tangyak egy kötelező rossz dolog, amit fogszorítva meg kell csinálnia, ha a fene fenét eszik is. El kell viselnie, hogy a szakvezető folyamatosan kritizálja, ízekre szedi minden egyes mondatát, és semmiségekért hordja le a sárga földig. (Azért szerintem ha neked kellene úgy tanítanod, hogy a diákok és a szakvezető is abból indul ki, hogy nem tudsz semmit, nem értesz semmihez, felkészületlen vagy, stb., lehet, máshogy gondolnád a dolgokat.) Eközben pedig szigorlatokra és egyéb vizsgákra is készülnie kell, írnia kell a szakdolgozatát...

Nekem is voltak buta, bunkó, és pökhendi tanáraim, félreértés ne essék, nem védem őket, de azért néha bele kellene gondolni az ő helyzetébe is.

2008. dec. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!