Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Barátnőm bevallotta, hogy...

Barátnőm bevallotta, hogy lövi magát. Mit tudok vele csinálni, tudok segíteni?

Figyelt kérdés

16 évesek vagyunk, osztálytársak gimiben. Intelligens egyébként, bizije szinte teljesen kitűnő volt, pedig elég erős suliba járunk. Érdekelnek mind a kettőnket a drogok, neki és nekem is elég "liberális" az életfelfogásunk, nem látok ebben semmi rosszat, talán pont ez hozott össze minket.


Otthon nem kap elég szeretetet, a szülei egész nap dolgoznak, ha meg otthon vannak, csak a húgával törődnek, tőle meg mindent elvárnak a nagy semmiért cserébe.

Elkezdett egy olyan sráccal mászkálni, akiről tudtam én is, hogy ad el cuccokat, altatót, nyugtatót, ilyesmit. Nem szóltam semmit. Aztán a szülei elvileg találtak nála valami port, amire azt mondta, hogy fogyasztó turmixhoz kell, nekem viszont elárulta, hogy ópium, és már jó egy hónapja csinálja, mert egész nap egyedül van a húgával, és nem bírja bezárva egész nap, hogy nem mehet ki egy percre sem, mert neki kell rá vigyázni, amivel nem lenne gondja, csak megőrül otthon. Erre mondtam, hogy oké, akkor most szépen abbahagyod, majd én segítek, de ő közölte, hogy hagyjam, majd ő megoldja, nem akarja, hogy ez csessze szét a barátságunkat.

Tegnap, mikor találkoztunk, láttam, hogy szúrásnyomok vannak a kezén, rákérdeztem, először tagadta, aztán bevallotta.


Nem engedi, hogy segítsek (mondván, hogy nagyon szeret, inkább ne is beszéljünk róla), gondolkodtam rajta, hogy szólok a szüleinek, bár még nem sokat beszéltem velük, de egyszerűen annyira félek, hogyha folytatja, akkor elveszítem...

Nem őt hibáztatom, azt mondta, erre nem tudta, hogy ilyen hamar rá lehet szokni, neki ezt nem mondták. Inkább azt a f.szt, aki látja, hogy szenved, és még így is eladja neki.


Ne haragudjatok, elég hosszúra nyúlt, és még így is van egypár részlet, amit nem írtam le, vagy lehet, hogy nem világos. Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném.


2011. júl. 29. 15:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal szólj a szüleinek, ez a legtöbb amit tehetsz az érdekében és persze az, hogy tartod vele a kapcsolatot az elvonón, ha engedik. Ez nem játék.
2011. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
48%

"Mit tudok vele csinálni, tudok segíteni?"


Te segíteni nem tudsz neki, bele rokkannál.

Az lesz a legjobb ha elhagyod. Az ilyen embereket kerülni kell.

Kegyetlenül hangzik, de ez a jó megoldás.

2011. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Veky ***** válasza:
Esetleg irasd be valamiféle KIMM-be, ha tudod!
2011. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

"Nem engedi, hogy segítsek (mondván, hogy nagyon szeret, inkább ne is beszéljünk róla),"


Egyébként már elveszetted, valószínű, hogy a dílersráccal is kefél, mivel máshogy nehezen tudna rá pénzt szerezni. Gondolom hosszútávon nincs annyi pénze, hogy fenn tudja tartani ezt az egészet, ilyenkor jönnek az alternatív megoldások.

2011. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Soha nem hagynám ott, pláne nem most, amikor a legnagyobb szüksége van rám.

Azért félek szólni a szüleinek, mert biztos nagy botrány lenne és szerintem nem örülne neki.

2011. júl. 29. 15:38
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a helyedben elmennék dokihoz, mivel a tűvel (és ezzel az életmóddal) is elég sok nyavalya terjed.
2011. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, a pénzt honnan veszi, bár július elejéig dolgozott, lehet, hogy épp azt cseszi rá.
2011. júl. 29. 15:39
 8/33 Veky ***** válasza:
Valakinek mindenképpen szólnod kell! Keresd fel vagy az ő vagy a te szüleidet! Vagy irasd be mondom a KIMM-be!!!
2011. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
24%

"oha nem hagynám ott, pláne nem most, amikor a legnagyobb szüksége van rám. "


1. akkor belerokkansz, mivel ebből csak önmaga tud kimászni. Olvasgass néhány drogos élettörténetet, még ők maguk is azt mondják, hogy hiába a segítő kéz, ha nem fogadják el, nincs elég akaraterejük stb.


2. te is függő leszel.


Nagyon rosszul hangzik ez, de sajnos így lesz.

nem sok pozitív példa van arra, hogy valaki ki tudott mászni ebből és vissza tudott térni a régi életéhez. mindent előröl kell kezdenie.

Persze még nagyon fiatal, de ez hosszú távon (magyarul ameddig el nem jut oda, hogy segítséget kér, illetve nem akar leszokni) mindenképpen így működik.

2011. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%

"mert biztos nagy botrány lenne és szerintem nem örülne neki."


Inkább a botrány, mint a lassú tönkremenetel és végül a halál.

2011. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!