Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, aki a gimnáziumban...

Van olyan, aki a gimnáziumban 3-as volt matekból vagy töriből, de az érettségije 4-es lett?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában igaz az, hogy aki valamilyen jegyet elér az évek alatt, az az érettségin 1-gyel jobbat ér el, tehát akik 3-asok voltak év végén, rendszerint érettségin a 4-es szintet megütik (mondjuk 60%-ot nem egy nagy varázslat összeszedni). Ez azért is van, mert a tanárok jellemzően szigorúbban osztályoznak év közben, mint ahogyan az érettségin kell (például 60% az még bőven 3-as a tanárnál).
2021. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 évig kegyelemkettesem volt a gimiben matekból, utolsó évben lettem 3-as, az érettségim 2 pont híján (egy egyértelmű elsiklás miatt) nem lett 4-es. Az évfolyamon tudtommal senki nem bukott meg, sőt szóbelizni sem kellett senkinek, mindenki átment, pedig sok rossz jeggyel rendelkező diák volt.
2021. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyesen voltam 3-4-5 töriből és matekból is az évek alatt gimiben, matek érettségi pont 4es meglett, a töri pedig sikerült 5-re is, mondjuk a törin nekem a szóbeli jókorát húzott felfele, szóban mindig is jobb voltam én speciel. Egyébként a töri érettségire 12.-ben tanultam úgy igazán nagyon.
2021. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is bukdácsoltam matekból és őszintén egy gyenge kettesre hajtottam csak az érettséin, majd egy erős hármast kaptam. 2 pont és négyes lett volna.

Aztán 2 évvel később rájöttem, hogy megy ez nekem jobban is és pár hónap alatt minimális felkészüléssel a volt matektanárommal megtanultam ötösre a tananyagot. Tényleg a hozzáállásommal volt csak a baj korábban, nem a képességeimmel. Elhittem, hogy hülye vagyok a matekhoz miközben ez nem igaz.

2021. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondok jobbat. Az egész csoportnak 5-ös lett az emelt matek, de órán sokaknak alig volt 3-asuk.

A jegy, teljesen tanár és iskolafüggő.

2021. ápr. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!