Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik nem végezték el a gimnázi...

Akik nem végezték el a gimnáziumot, mégis van érettségijük! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most leszek 10. osztályos. Iskolában nem nagyon meg a tanulás, itthon 10szer annyit tanulok 1 óra alatt mint suliba egész nap.

A lényeg: Megtudom tanulni azt a mennyiséget ami kell az érettségire, viszont nem akarok 4 éven át suliba járni. Olvastam, hogy ha valaki elvégzi 9. és 10. osztályt utána beiratkozhat "Felnőtt gimnáziumba" ahol havonta 1 szer ha be kell menni és 1 év múlva le is teheti érettségit.

Nem azért akarok hamar szabadulni mert megsértődtem az osztályra, hanem mert 18 évesen már el szeretnék kezdeni dolgozni (ott ahol szállás nem probléma, de fizetés miatt jól jön érettségi (külföld)).

Nem tudom mennyire volt ez így érthető, úgyhogy a lényeg:

2014 november (szülinapom) - 16 éves, 10 osztályos vagyok

2015 junius - végzek 10. osztályal, első adandó alkalommal beiratkozom egy ilyen "felnőtt gimnáziumba".

2015 november - 17 éves vagyok, itt töltöm az egyetlen kellő évet az érettségi letételéhez.

2016 november - 18 éves vagyok, és mostanra már letettem érettségit.


Ez így működne, vagy elnéztem valamit? Esetleg később/hamarabb kezdhetem el a felnőtt gimnáziumot? Vagy akár most is kiiratkozhatnék gimiből és mehetnék egy ilyen felnőttbe?



2014. aug. 19. 15:06
 1/6 anonim válasza:
69%
Szia! Szerintem ezt fölösleges így megcsinálnod, mert csak túlterheled magad, és ha befejezed a gimit akkor is csak 18 éves korodra teszed le az érettségit. Utána is elkezdhetsz dolgozni..
2014. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

A cím rossz, olyan nincs, hogy nem végezték el a gimnáziumot, mégis van érettségijük. Lefeljebb nem nappalin végezték el.

16 éves korodtól mehetsz felnőttoktatásba, én azért inkább azt mondom, hogy a leírt terved szerint még járd ki a 10. tanévet, és utána menj át esti vagy levelező tagozaton felnőttképzésre. Ott megvalósítható az egy év alatt két év. De azért a szüleid véleményére hallgass, még fiatal vagy ahhoz, hogy önállóan dönts.

2014. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én elvégeztem a 10 osztályt, elmentem szakmát tanulni, mert 21 éves korig ingyenes az első, majd beiratkoztam egy ilyen felnőttképző gimnáziumba, ahol 2 év alatt lehetett letenni az érettségit úgy, hogy 1 félév alatt tanultuk meg a 9. osztályt-bár ismételtünk, majd 2. félév 10 osztály, és a következő 1 évben 11-12. osztályt.

Kemény volt, sokat tanultam nagyon.

2014. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Vagy kijárod simán a 4 évet és 18 évesen ugyanúgy végzel.

A 11., de főleg a 12. osztály már azért húzósabb, az nem csak annyi, hogy otthon tanulsz fél órát és kész. Sokat számít, hogy bent vagy suliban és rendesen felkészülsz tanári segítséggel, mint felnőtt suliban, ahol csak az a lényeg, hogy meglegyen az érettségi. Amúgy csak egy érettségivel külfölsön se mész sokra, minimum egy szakma így is kellene hozzá illetve nyelvtudás.

Csináld végig a sulit és utána döntsd el hogyan tovább, mert úgy tűnik nem igazán látod még reálisan a dolgokat.

2014. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, ha arra kéne támaszkodnom amit suliba hallok már megbuktam volna. Egyszerűen én abban a pörgős környezetben nem bírok se figyelni, se tanulni. Később még tanulnék tovább, úgyhogy azért nem akarok szakmát, de nekem egybe az már sok. Kell pár év szünet (amit nem henyéléssel töltök).

Amúgy meg szégyennek érezném ha 18 évesen a szüleimnél laknék, onnantól kezdhetnék mondani minden nap, hogy ennyi idősen ők már ezt meg azt elérték.

2014. aug. 19. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 19 éves egyetemista vagyok és nem tartom cikinek, hogy itthon lakom, egyszerűen így a legolcsóbb. Tudok suli mellett dolgozni és pénzt félretenni,hogy majd 2-3 év múlva el tudjak menni albérletbe anélkül, hogy a szüleim segítségére szorulnék, illetve amíg itthon lakok tudok adni nekik is a pénzből, be tudok segíteni.

Amúgy ma már nagyon gyakori, hogy 25 éves korukig otthon laknak, anyagilag így a legkönnyebb (azért ez után kezd inkább kicsit ciki lenni az otthon lakás a szülőkkel, de tényleg sokat lehet így spórolni). Főleg suli és munka mellett felesleges lenne egy saját lakás, ha így is aludni járok csak haza.

Sajnos végzettség nélkül tényleg nem tudsz egyedül nekiállni csak úgy dolgozni úgy, hogy magadat is el tudd tartani. Akkor csinálj valami OKJt azért, 1 év alatt azért már el lehet végezni olyat, amivel azért kicsit többet kereshetsz mint a minimálbér.

2014. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!