Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hármas átlagú bizonyítvánnyal...

Hármas átlagú bizonyítvánnyal és egy csupa ötös érettségivel össze lehet hozni kb. 400-430 pontot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11-es vagyok, és az idei évben kerültem át szakgimiből egy rendes gimibe megüresedés miatt. Eddig kitűnő voltam, de amióta ebbe a gimibe járok (ami elég erősnek számít a városunkban) már sokkal színesebb lett a bizim... nagyon aggódok a továbbtanulás miatt, és szeretném jól meghúzni az érettségit is (nyáron külön tanár, szakkör stb...), viszont nem tudom, hogy az egyetemi pontszámításba a 11. évvégi bizi mennyit számít bele... nagyon fontos tényező?

2021. ápr. 26. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó 2 évet szoktak kérni, de pl amiből nincs 11.-12.ben óra (nekem ilyen volt a föci) annál azt kell amikor tanultál (föci esetében, nekem 9.-10., azért választottam ezt, mert abból voltam ötös,) ugyanezt csináltam némettel is, pedig angolból érettségiztem és bioszból emelteztem.

Ott van a felvi kalkulátora tudsz vele kicsit játszani, de nem akkora nagy a befolyása van a jegyeknek, bár ez attól is függ, hogy melyik verzióval van több pontod.

Érettséginél meg mindegy hogy ötös vagy sem, ott az lesz a lényeg hogy 80 vagy 85%, az dob sokat a pontokon.

Szóval erős érettségivel és duplázással simán lehet 430 pontod. :)

2021. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ez, emelt kell. Ha az 5-ös, akkor 60%+, tehát +50 pont.

Ha a másik érettségi tárgyad középszintű, akkor az ha 5-ös akkor 80%+.

Duplázással ez minimum 330 pont.

Ha minden, ami számít 3-as, akkor az 60 tanulmányi pont. Érettségi átlagod ekkor (80+80+80+80+60)/5=76 pont. Érettségi pontod továbbra is 140, tobbletpontjaid száma 50. Ez így 326 pont.


Persze magasabb százalékkal, 2 emelettel, más plusz pontokkal ez lehet több. Még akár 500 pontod is lehet. Ha csak egy emelted van, és nincs semmi pluszpontod azon kívül, akkor 2 db 100%-os felvételi tárgyból elért érettségi esetén (amiből az egyik emelt) 450 pontod lehet.


A 11. év végi jegyei úgy számítanak bele, hogy számít a magyar, matek, töri, egy választott idegen nyelv és egy választott természettudományos tárgy jegye (kémia, biosz, rövid, fizika,...)

Az 5-ös 10 pontot ér, a 4-es 8-at és így tovább. Így jön ki a max 100 pont a két év 5-5 jegyéből. Tehát ha egy tárgyból döntesz egy jegyet, az -2 pont. De lehet "duplázni" és akkor ezek nem számítanak, csak az érettségi 2 tárgya (amelyek felvételi tárgyak az adott szakra).

2021. ápr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximum 500 pont szerezhető.Ha tanulmányi pontokkal szeretnél számolni, akkor a 11.év végi jegyeid határozzák meg a tanulmányi pontok által szerezhető 100 pont felét,a másik felét a 12. év végi jegyek. A következő 100 pont az 5 érettségi tárgyad százalékainak átlaga. A következő 200 pont, annak a két érettségi százalékodnak az összege, amik a felvételi tárgyaid pl.: matek, töri. A 100 pluszpont pedig emelt érettségikkel, nyelvvizsgákkal, hátrányos helyzettel, versenyeredményekkel szerezhető.

A duplázós módszerrel nem számít a 11.es eredményed, se a 12.es,csak a két felvételi érettségi tárgyad százalékának összege, ezt beszorzod 2vel,így jön ki 400 pont valamint még szerezhető 100 pluszpont amit az előbb leírtam mivel szerezhető meg.

2021. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor van esélyem bőven! Kicsit megnyugodtam... :)
2021. ápr. 26. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hármas átlagú bizonyítvány és a csupa ötös érettségi nem fér össze. Én ahogy gimiben láttam, akinek harmadik voltak a bizonyitvanyaba, az nem írt ötös erettsegiket. De persze megtörténhet. Kicsit tartok tőle, hogy neked az alapok nincsenek meg. Amúgy meg kezd el kitölteni 2005-től az erettsegiket és el tudod nagyjából helyezni magad...
2021. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ötösnek: ebben igazad van, az alapok simány hiányozhatnak, de pont ezért megyek korrepetálásra már a jövőhéttől. Köszi a tanácsot! Elkezdem megcsinálni az érettségiket 2005-től! :)
2021. ápr. 27. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy erősebb gimiben simán belefér, hogy valaki 2-3as sok mindenből, az érettségije meg lazán 5-ös lesz. Nálunk is ez volt a helyzet, még az is 90% fölötti matek érettségit írt, aki végig hármas volt. Az érettségi úgy van kitalálva, hogy Karakószörcsögön is meg tudják írni a diákok, míg egy erős Budapesti gimiben simán lehetnek olyan magasak a követelmények, hogy valakinek gyengébb jegyei legyenek, elég szubjektív az osztályozás mindenhol.

Úgyhogy kérdező ne add fel, az szuper ha már most el kezdesz készülni. Nyelvvizsgat is érdemes közben letenni, ártani nem árt, pláne hosszú távon, a diplomahoz is kell pl, meg a legtöbb munkahelyre.

2021. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó az érettségid, kutyát nem érdekli a tanulmányi eredményed, érettségit duplázol aztán kész.

Ha 400-430 pont kell, akkor a két emelt tárgyaddal 430 pont esetén úgy kell kalkulálni, hogy 83%-nak kell lenniük. Ez simán hozható, ha elég időt teszel bele.

2021. ápr. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!