Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Verselemzésnél/novellaelemzésn...

Verselemzésnél/novellaelemzésnél mit írjak a befejezésbe? Mit szoktatok?

Figyelt kérdés
Tudom általában összegzés, saját vélemény (indoklással). De valahogy sose jut semmi eszembe. Ti mit szoktatok írni? Konkrét ötletek érdekelnek, mert mindig ennél vesztek pontokat.
2021. ápr. 26. 18:41
 1/3 anonim válasza:

Pl.: Összességében elmondható, hogy a vers jól tükrözi a kor szellemét... vagy: A mű teljesen beleilleszkedik a szerző életművébe, ami jól látható a szófordulatokban, a vers/novella szimbolikájába...


Meg hasonlókat lehet.

2021. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó :)
2021. ápr. 26. 18:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Én részben megismétlem a bevezetést; pl. ha Petőfi - Az Alföld volt a feladat meg a tájlíra és valami olyasmit írtam a bevezetésbe, hogy "Az Alföld c. versben Petőfi tájlírájának több eleme is megjelenik..." akkor a befejezésben: "A fentiek is mutatják, hogy miért klasszikus Petőfi-tájvers Az Alföld..."

Röviden felsorolom a konklúzióimat, pl. ha elemeztem a szóhasználatot, lírai ént, versformát, akkor azokat felsorolom. Majd írok valami egyszerű lezáró mondatot, hogy pl. "Ezek alapján méltó helyét foglalja el a magyar irodalomban" - vagy valami hasonló sablont :D

2021. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!