Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
mivel jövőre végzek és igaz van még plusz egy évem ami szakmai ,de felvetlizni felvetelizhetek 12.utan csak nem értem,hogy van ez az államilag támogatott része mert egyetemes oldalakon sehol se irnak ilyenekrol:(

2021. máj. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan mi a kérdés, mire vagy kíváncsi? Hogy hogyan lehet bekerülni, vagy hogyan lehet bennmaradni vagy mi érdekel?
2021. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Asszem 25 éves korodig talán 1 v 2 darab okj -t ingyenesen megcsinálhatsz; ezt pár éve vezették be


És ezek az okj évek nem számítanak bele az egyetemi asszem 12 félévbe, amit ha mindig megvan a kellő kredited, akkor tudsz csinálni. Már, hogyha eleve államilag támogatott ra vettek fel. Vagy például ha egy szakról sokan elmennek, akkor talán még lehet pályázni azoknak az embereknek a helyeire államilag támogatottra; hogyha plédául fizetősre vettek fel. Ja és a jó átlag is kell; és az utolsó két félévedből mindig meg kell legyen 36 kredit. A jó átlagot az iskola határozza meg, hogy melyik szakon mennyi kell.

2021. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezel államis helyre, ha van elég pontod felvesznek. Utána van átsorolás. Úgy tudsz államin maradni, hogyha az előző két félévben a teljesített kreditek száma 36 és az átlagod (valamilyen súlyozással) megfelelő, azt hiszem 3-3,5 kell hogy legyen minimum, szaktól függően.(ha jól tudom akkor ba-n 3,5, bsc-n 3)

Van 12 államis féléves, de pl orvosin 14. Az állam a képzés ideje+2 félévet finanszíroz. 2 féléved lehet passzív egyben.

Ha sikerült lediplomázni, vissza kell fizetni a tandíjat, vagy Magyarországon kell munkát vallalnod a képzés idejétől függ, hogy legalább milyen hosszan. Néhány esetben mentesülhetsz pl ha szülsz 3 gyereket.

Ha nem diplomázol le, akkor is vissza kell fizetned a féléveket. Vagy átmész másik képzésre.

Ha egy félév után hagyod ott, akkor azt nem kell kifizetni.

Azt hiszem ennyi. Javítsatok ki, ha valamit rosszul mondtam.

2021. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Itt a feltételeit láthatod.


Az egyetemen minden szakon meghirdetnek x számú helyet egy évben. Erre az x helyre az állam azt mondja, hogy ő a x/2 hallgatónak (nem minden esetben ennyi hallgatónak), tehát a felének kifizeti a tandíjat, esetleg megszabja, hogy 380/400 pont alatt hiába venne fel téged az egyetem ő nem fizeti ki neked a tandíjat. Te amikor jelentkezel megjelölheted egy adott szaknak mindkét finanszírozási formáját is (önköltséges és államilag támogatott=állami ösztöndíjas).


Ha felvesznek államira, akkor (a Corvinus kivételével) az állam direkt az egyetemnek fizeti a képzésed díját. Cserébe te aláírsz egy nyilatkozatot, hogy a képzési idő másfélszerese alatt diplomát szerzel, valamint hogy a sikeres oklevél (diploma) szerzéstől 20 éven belül a képzéseddel egyenlő időtartamig munkát vállalsz az országban (1 félévet 5 hónapnak számolnak).


Az állami finanszírozás maximum 12 félév, kivéve 12 féléves osztatlan mesterképzéseknél (ilyen az orvosi), ahol 14 félévet fizetnek neked maximum. Ha 6 féléves képzésre mész, akkor maximum azon a szakon neked az állam 6+2 félévet fizet ki (nagyon sok ember csúszik 1 félévet, de a 2 sem ritka). Ha az alapképzésed után szeretnél mesterképzésre is menni, és marad még a max 12 félévedből, akkor újból jelentkezhetsz állami finanszírozásúra. A doktori képzés ettől független, nem számít bele a 12 félévbe, máshogy kell pályázni rá.


Az állami finanszírozás megtartásához az utolsó két aktív félévedben legalább 36 kreditet kell teljesítened (egy normálisan végigtanult félévben 30-at szerzel, tehát ettől nem kell félni), és általában 3,00-s súlyozott átlagod kell legyen (a kreditek alapján, de ez egy teljesen másik téma). Pszichológián ez 4,00 de orvosin sokkal alacsonyabb (szóval hamarabb buksz ki, mint hogy elvesztenéd az állami ösztöndíjad).

2021. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!