Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha bukok egy tárgyból 2....

Ha bukok egy tárgyból 2. félévben, mennyit fogok csúszni? (Másik tárgy rá épül)

Figyelt kérdés

Van egy tárgy, ami nem biztos, hogy fog sikerülni most a 2. félévemben. Erre épül egy 3. féléves tárgy is. Viszont egyik sem indul keresztfélévben, tehát a 2. félévest csak 4. félévben, a 3. félévest csak 5. félévben tudom felvenni.


7 féléves az egyetem.


A 3. félévesre épül egy újabb tárgy, amit 5. félévben lehet felvenni. Gondolom, mivel előfeltétel így nem lehet egyszerre felvenni a 2-t. Na most ebből a tárgyból 6. félévben csak vizsgakurzus indul, amit tudomásom szerint nem tudok felvenni, ha előtte nem jártam órára, de javítsatok ki ha tévedek.


Tehát akkor gondolom ez a tárgy csúszik a 7. félévre, mikor a szakdolgozatomat írom, ugye?


Arra a 7. félévre 1 kötelező tárgy és 2 szabadon választható van a tantervben. Akkor ha az előzőekben jól vezettem le, azokra a félévekre ahol nem tudom felvenni az adott tárgyat válasszak egy szabadon választhatót és így akkor egyik félévben sem lesz túl sok tárgy, csak mintha a sorrendjüket cseréltem volna ki?


Tehát arra kérlek, hogy erősítsetek meg ha jól gondolom, illetve akkor ebben az esetben félévet nem fogok csúszni, csak tárgyakkal csúszok?


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. máj. 2. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján végigszámolgattam, és nekem is az jött ki, hogy a 7. félévben tudod teljesíteni a 3. ráépülőt (tehát amiből 6. félévben csak vizsgakurzus indul)- viszont néz utána, léteznek "gyenge előfeltételek", legalábbis ELTE GTI-n vannak, olyankor a kettőt ugyan abban a félévben simén felveheted, akár kérdezd meg az egyetemet erről ha esetleg most nem sikerülne.


A szabadon választhatók átpakolása jó ötlet, így tuti nem fogsz félévvel csúszni.

Azért remélem meglesz a vizsgád! :)

2021. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, és valóban kérdezz utána (felsőbb évesek, oktató, neptun előkövetelmények), hogy nem veheted-e fel egyszerre.
2021. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!