Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki jár Gazdaság- és...

Valaki jár Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés szakra? Esetleg valaki ismerőse?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma hallottam először erről a szakról és nagyon megtetszett. Majd a PTE-re szeretnék jelentkezni valami matekos szakra. Sok kérdés merült fel bennem ezzel a szakkal kapcsolatban, nagyon hálás lennék ha valaki megválaszolná néhány kérdésemet ezzel kapcsolatban.

Kinek ajánlod ezt a szakot?

Mennyire durva a matek?

Milyen tantágyak vannak?

Van valami tapasztalatod? (negatív/pozitív)

Gimiből hátrány odamenni, mint pl. egy szak iskolából?

Köszönöm előre is!



2021. máj. 2. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erre a szakra járok, de ismerek olyat, aki igen.

Annak ajánlom a szakot aki nagyon jó matekból. A gazdasági szakok közül nagyon messze ez a legmatekosabb szak. Közelebb van a matek szakhoz, mint egy gazdasági szakhoz.

Nagyon durva a matek.

Pontos tárgylistát nem tudok, de elérhető minden mintatanterv az interneten, jó böngészést!

Nincs tapasztalatom, csak az ismerősöm elmeséléseire támaszkodom.

Szerintem gimiből jobb oda menni, olyanból, ahol jó matek alapokat kaptál.

Viszont elismert szak, és jó lehetőségek vannak utána. Biztos állás, magas fizetés. De pár évig sz*pni fogsz érte.

2021. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors választ! Igazából ha ironikus is, de nem tudom magamat belőni matekból hogy milyen szinten vagyok. Most lesz 5 éve hogy matek szakra járok egy gimibe, nagyon kedvelem a tanárom ezért is szerettem meg ezt a szakot. Most volt idén fakultáció választás, 2 fakot kellett választani és az egyik a matek fakra esett. Lekopogom, szerencsére eddig jól ment most idén 4,5-4,6 az átlagom és elvileg a fak1 a gimi legerősebb csoportja, amiben benne vagyok. (én sem értem miért, vannak nálam sokkal okosabbak is) Azért vagyok ennyire bizonytalan, mert kb. közepes adottságokkal rendelkezem, és inkább a szorgalmam miatt ,,tartok ott" ahol. (nem nagy eredmények, de szerintem érted) Attól félek leginkább, hogyha erre a szakra megyek, akkor a szorgalom az édes kevés lesz. Mit gonolsz erről?
2021. máj. 2. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erős gimibe jártam, jó voltam matekból, jártam én is faktra. Nem én voltam a legjobb matekból. De talán 3-5 ember is jobb volt nálam. Változó volt. Évfolyamos szinten pedig rengetegen voltak nálam jobbak. Mégis matek szakra mentem. Jónak számítok az évfolyamon, nincsenek komoly nehézségeim.

Ha most kezdted faktot, és 5 éve vagy a gimiben matek szakon, akkor gondolom valamelyik 6 osztályos spec maton vagy. Az szuper, tuti jó vagy matekból, nem hiszem, hogy félned kellene. Ne az osztálytársaidhoz hasonlítsd magad, inkább az országos szinthez. OKTV, Arany Dani, KoMaL, stb. Ha a versenyfeladatokra nem úgy nézel, hogy "wtf" akkor valószínűleg van agyad a matekhoz és nem kell félned. Az érettségi is egy egészen jó mérő. (Mármint természetesen csak az emelt.)

A szorgalom és az érdeklődés pedig nagyon fontos.

2021. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a te válszod is!
2021. máj. 2. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Gyerekem erre a szakra jár (a Corvinusra). Nagyon jó szak, szívből ajánlom!

Nem csodálom, hogy nagyon megtetszett, jelenleg a Magyarországon elérhető egyik legjobb szak.

Készülj fel arra, hogy nagyon-nagyon kemény. Mérnöki szintű a matek. Az első év elkeserítően nehéz, de a második évre már belerázódott a gyerkőc.


Kinek ajánlod ezt a szakot?

Annak, aki alapból is nagyon jó matekból, és érdeklik a társadalmi problémák is, és szeretne a legjobb közgazdasági képzésre járni. Annak is ajánlom, aki szeretne nagyon szép, akár nemzetközi akár hazai karriert, és ennek érdekében szeretne hatalmas előnyhöz jutni a munkaerőpiacon az alulképzett gazdasági szakosokkal szemben (mint én magam. haha).


Mennyire durva a matek?

Iszonyúan durva. De ne aggódj, egy év alatt belerázódsz.


Milyen tantágyak vannak?

A PTE nem tette ki, a Corvinusét megtalálod a honlapjukon.


Van valami tapasztalatod? (negatív/pozitív)

Az első év kétségbeejtően nehéz volt az osztály nagy részének, de ez nem csoda, az összes valamirevaló szakon így van. A második évre már hozzászoksz a terheléshez, kapisgálod a lényeget, kiismered a tanárokat valamennyire stb. Érdemes szakkollégiumba jelentkezni, állítólag ez segít. De ahogyan az angol mondja: "no pain - no gain" – érdemes kiszenvedni magadból ezt a szakot, ugyanis ezzel kb az egész életedet megkönnyíti később. Foglalkozások nagyon széles palettája nyílik meg előtted, nem csak a klasszikus közgazdász illetve gazdasági szakok teljes palettája, hanem ezen túl is, nagyon sokféle vállalati funkció, tanácsadói karrier, data science (adattudomány), vagy ha errefelé mész, szoftverfejlesztő stb. A jelenleg Magyarországon elérhető egyik legmenőbb szak.


Gimiből hátrány odamenni, mint pl. egy szak iskolából?

Ellenkezőleg, gimiből előny ide jönni, főleg egy erős gimiből matek fakultációval. A szakiskolák gyenge képzése itt hátrány inkább.

2021. máj. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te hozzászólásodat is!
2021. máj. 6. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!