Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanítónak mennyire kell...

A tanítónak mennyire kell magas szinten tudni a matekot? Úgy értem miket kell tanulni egy tanítónak matekból?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 16:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Szóval akkor szorzas kommutativitásának figyelmen kívül hagyásával elismered, hogy a kisiskolások számára nem létező műveleteket gyártanak?


Az általam felhozott példában te két különböző műveletet fedezel fel. Így már értem miről van szó. A kisgyerekek tanításánál tehát pedagógiai szempontok figyelembevételével valamiféle bölcsész gondolkodás mentén egy matematikailag nem teljesen korrekt rendszert hoznak létre a matematika alapjainak megértése céljából.

Nos, én úgy látom ez nem teljesen eredményes. Bár jól megtanultam számolni, ez akkoriban mégis összezavart. Hasonlóan ahhoz, amikor először szótagolva tanítottak meg olvasni. Úgy látszik én vagyok ritka állatfaj, de nekem az ilyesmik teljesen ellentétesek voltak a gondolkodásommal.


Ami a törtvonalat illet: nem egészen értem mire gondolsz. A törtvonal nem csak részekre osztást fejez ki, teljesen hibás megközelítés a jelentését a virágos példában való alkalmazására leszűkíteni. Így mi lenne a fizikai mennyiségekkel?

2021. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
54%
mintha lóval... de pont ez a különbség az utcáról beesett ember meg a tanító között, hogy érzi a különbséget, és tudja, hogy a kicsi gyereknek ez két teljesen különböző dolog. Mint írtam, elvont matematikáról van szó, amit egy 6-10 éves fejére kell "átszabni".
2021. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!