Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségizők!Na Mizu, hogy...

Érettségizők!Na Mizu, hogy sikerült az érettségi?

Figyelt kérdés
Mesélj, hogy érzed, elkaszáltak, vagy összepuskáztál egy kettest vagy s.tréber vagy és tanultál, szivbol gratu mostmár nem diákok, hanem munkanélküliek vagytok! Vagy mentek egyetemre? ;) meseljetek? Nehéz volt?

#Érettségi, gyermeknyuzó, iskola, öreg schola, #Sok buli volt ott, elkaszáltak, potvizsga
2021. máj. 3. 18:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
A magyart nagyon könnyűnek éreztem. Hobbiíróként a novellaelemzést is egyszerűnek találtam. Szerintem 90% felett lesz, így a matek már nem nagyon érdekelt. Nem nagyon tanultam rá, mert nem hoz lázba, de a megoldások alapján egy erős négyesre számítok, mint mindig. Egész életemben a világ legstabilabb négyes matekosa voltam, néha ötösök is előfordultak, szóval bejött a leseszarom módszer. Én egyáltalán nem éreztem nehéznek. Ha pl. rákészülök, biztosan ötös lett volna. De a bioszon meg sokkal jobban izgulok, mint a matekon vagy a törin. :)
2021. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#21. Ez is nagyon jó eredmény lesz és a matekra nem igazán elhet úgy tanulni, ha már órákon figyeltél, akkor is ragad rad vaalmi. :D Csak nem tan te is a wattapadon írsz novellákat? :D


Biosz szerintem is enhezebb lesz ;) Kitartas :D

2021. máj. 4. 22:18
 23/31 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, te a TV előtt sörözöl mint munkanélküli vagy éppen az egyetemen nyomod a vizsgaidőszakot?
2021. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#23 Én már dolgozom, de szabadidőmben sörözök :D
2021. máj. 4. 22:21
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó sörözést! 🍻🍺 Hátha lesz már hozzá jó idő is. 😄

23as vagyok

2021. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
25 köszönöm , na igen, az kéne már, hogy ki tudjunk ülni és me szakadjon ránk az eg ;)
2021. máj. 5. 09:41
 27/31 anonim ***** válasza:

Halii! 😁

Nekem a magyar könnyű volt, ilyen 90% feletti eredményre számítok. Egy db kérdést szúrtam el a szövegértésben, az érvelésem szerintem teljesen rendben van, az összehasonlító verselemzésem is rendben van tartalmilag, de formára nem biztos, mert vannak sorvégek, ahol 3 sorba nyomorítottam a dolgokat, amik utólag eszembe jutottak. Így itt vesztek majd 1-2 pontot szerintem.

A matek olyan 60% körül van, ilyen minimum 55, max talán 70%, sose volt nagy erősségem, függvénytáblát próbáltam használni meg a benne lévő képleteket, de a trapéz, egyenletrendszer, mértani sorozat, meg az utolsó 3 feladat kifogott rajtam + az első 12 feladatnál is vesztettem 2-3 pontot legalább.

Törire úgy mentem, hogy "na, majd reggel tanulok" ebből az lett, hogy gyorsan elolvastam a világháborúk kezdő és végpontját, a 2 ipari forradalom időszakát, kiindulási helyét és találmányait +, hogy mikor uralkodott Mátyás király. Mindezt fél óra alatt+ érettségi előtt szintén kb ennyi ideig beszéltünk arról kinek mi megy és nem megy és pánikoltam eléggé. Azt mondtam elég, ha megvan a 4-es, hogy anyám ne piszkáljon, közben a nálam okosabb osztálytársam nyugtattam. A teszt rész elsőre nehéznek látszott, de csak mert nem szeretem a tárgyat így a kérdés szövegeit is többször kellett olvasnom, hogy felfogjam 100%-ban+akkor még tartott a drukk érzés. Az esszéim (törököket és szovjeteket választottam) megírása után végignéztem vagy 3* a tesztet, 3 hibám tuti van benne, lehet több is, de alapvetően elégedett vagyok. Ez egy erős 4-es/5-ös dogának ígérkezik. Meg is beszéltem valakivel a válaszaim, szerinte jókat írtam meg az esszéim se lehetnek rosszak, úgyhogy remélem igaza lesz és tényleg jól sikerül.

Fura érzés ilyen elégedettnek lenni, a törit sokkal rosszabbnak képzeltem el előre, mint amilyen most volt.

Holnap megyek angolra emeltre meg még kedden föci emeletre.

Nem tervezek munkanélküli lenni, ha minden igaz megyek egyetemre szeptembertől, vagy szó szerint, vagy pedig virtuálisan, a szobámból bejelentkezve.

2021. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Kedves 27-es!


Köszönöm arészletes beszámolódat. Történelem nekem sem tartozott sosema kedvenceim közé, ha máskor nem is, az érettségi jó időzítés, hoyg iylenkor igen is jó "dogát, jó érettségit" irjunk. Meg lesz az azert a szovjetekrol lehet irni. Vilaghaboru idopontjai uyg is fontosak. Matek nehez volt ugy hallom, tehat ez boven jo eredmeny, magyar tök jó h ilyen volt :D potyaötös érettsegi akkor :D

Angolbol a magnora figyelj vagyis figyelj itt is min t a torinel tobbszor olvasd el mert za idiota britek gyorsan bezselnek nem erte miert kell 12 igeido 3 at tudok én is mint amerikaiak :D megis jol megertem a dalokat leginkabba mainstreameket de ez mindegy :D


Végre vki aki földrajzbol érettsegizek, én is ebbol éretteztem :D lényeg h szamitasokra angyon ffigyeljel oda, a tobbi az jo tud d az óido stb dolgait :D orszag fovaros és topografia ott kell lenni fejben, de siekrulni fog sarki boltban mnster egy tabla csoki legalabb 3 toll szép ing aztan hajra drukkolok neked! ;)

2021. máj. 5. 23:51
 29/31 anonim ***** válasza:

Köszi 😇

Túl vagyok az angolon, 1. és 4. rész (írás, olvasás) f@$za, 2. rész szintén jó (itt azért pár dologban nem voltam biztos a nyelvhelyességnél), a hallgatás viszont, főleg a 3., na az borzalmas volt, azt utáltam. Az előtte lévő 2 egész jó volt, de utólag bosszant, hogy lehet van bennük 1-2 hibám, és inkább lehetnének legalább azok hibátlanok, ha már az utolsót elrontottam.

Szerintem amúgy ez 5-ös, az 100%, talán valamivel 90% felett lehetek még.

Föci érettségim után megint válaszolok, meg majd, ha tudom az eredményeket, összehasonlítom, mennyire éreztem jól a dolgokat.

2021. máj. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Angolnál én is agyfaszt kaptam az utolsó hallott szövegértésnél. Olyan gyorsan mondta, hogy mikor leírtam egy szót már 4 megoldással arrébb járt.. egyébként a többi feladatom nekem is jó lett.

A magyart én is könnyűnek találtam, sokakkal ellentétben összehasonlítottam inkább. Matek nagyon nehezen ment, kettesre számítok.. de abból mindig rossz voltam, nem is készültem rá, és olyan nyugalommal mentem be érettségizni, tudtam hogy ezzel már semmit nem tudok csinálni, rég feladtam igazából.

Töriből meg emelteztem, na abból az utolsó percig tanultam, és még így is az első részben alig tudtam valamit, a másodikban meg olyan gyanúsan mindent.. reménykedek a 45%-ban! Egyébként még úgy igazán nem fogtam fel, hogy vége van. Nagyon fura hogy nincs könyv a kezemben, és még mindig érzek egy ilyen belső feszültséget. Gondolom addig amíg nem kapom meg az eredményeket ez nem fog lecsihadni, túl sok múlik rajta.

A továbbiakban pedig szintén egyetemre készülök, de mindenképpen dolgozni fogok nyáron, nem leszek munkanélküli:D szeretnék venni majd egy biciklit..

2021. máj. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!