Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki megbukik emelt...

Ha valaki megbukik emelt írásbelin, akkor mehet pótvizsgára?

Figyelt kérdés
Emelt magyarból egyik barátnőm nagyon elrontotta az irasbelit és én mondtam neki hogy ne aggódjon mert biztos van javítási lehetősége. Valaki tud erről valamit? Lehet pótvizsgázni?
2021. máj. 5. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Pótvizsgázni akkor kell, ha 12. év végén buksz, de akkor nem mehetsz érettségizni sem.

Ilyen esetekben, ha az érettségi nem sikerül, a következő (őszi) vizsgaidőszakban lehet újra megpróbálni. A többi sikeres érettségije ettől még nem veszik el, azokat nem kell újra letenni, viszont érettségi bizonyítványt nem kap, csak tanúsítványt a sikeres tárgyakról.

2021. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod hogy ha inkább közepet csinálna akkor nem veszlik el neki amit eddig megtett? Tehát hogy eredetileg emeltre jelentkezett de nem jött össze neki szóval ősszel menne középre inkább?
2021. máj. 5. 20:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert ugye matekbol van olyan lehetőség hogy ha megvan a 12 pont akkor mehet szobelizni. Magyarból nincs ilyen lehetőség?
2021. máj. 5. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:

De. Minden tárgyból van.

De ha az írásbelit nem bírta kettesre megírni, vajon a szóbeli mennyire menne neki?

Legközelebb októberben próbálkozhat, de azért már fizetni kell.

2021. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 6. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!