Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek így átvennének a...

Szerintetek így átvennének a Berzsenyibe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén fejezem be a 9. osztályt. A jelenlegi iskolámmal nem vagyok elégedett, egy olyan iskoláról beszélünk, amiről csak jó dolgok terjengenek, de a valóságban egyáltalán nem olyan, mint amit elképzeltem.

Nézegettem iskolákat, és megtaláltam a Berzsenyit. Nagyon fontos szempont nálam, hogy olyan suliba mehessek, ahol mind a diákélet, mind a tehetséggondozás nagyon minőségi.

Természetesen tudom, hogy nem csak a Berzsenyi olyan iskola, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel, ezért is fogalmaztam úgy, hogy "nézegettem", ergo nem vettem számba minden lehetőséget, viszont eddig ez a suli tetszik a legjobban.


Itt van pár infó az idei tanulmányaimról:

Félévi: 4,3

Évvége: vélhetőleg 4,3-4,4-es átlag


-művészeti iskolába járok, grafikus szakra


Szóval ezekkel az átlagokkal szerintetek mennyire lenne esélyem átmenni a Berzsenyibe?

Mindenképpen megfogjuk próbálni, mert veszíteni nem tudok, viszont külső véleményt szívesen elfogadok.

Elsősorban a humán érdekelne, ezekből a tantárgyakból jelenleg négyes vagyok.

Második lehetőségként az angolt tartom számon, több tagozatra nem is lennék való.



2021. máj. 6. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy átvesznek-e vagy sem, mindenképp függ attól, hogy van-e ott üresedés, vagy sem. Az az igazság, hogy ennyi információ alapján így elsőre nem igazán hiszem, hogy átvennének. Kitűnőként lehetne erre esélyed, hiszen nyilván te is tisztában vagy azzal, mennyire erős iskoláról beszélünk, sokan akarnak átjönni, és neked velük kell versengened. Ráadásul, ha azokból vagy négyes, ahová menni akarsz, csupán tovább romlanak az esélyeid.


Mindenesetre próbáld meg, sosem tudhatjuk, mi fog történni. Én szorítok neked, úgy fog történni minden, ahogyan történnie kell:)

2021. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy átvennének. Hozzánk szeretett volna egy lány átjönni 11.-ben, és a tanáraink kikérdezték mint töriből és irodalomból, de nem volt elég a tudása, szóval nagyon pöpecnek kéne lenned ebből a 2 tantárgyből. Emellett mi latint is tanulunk, amiből szintén lemaradásaid lennének. Esetleg évismétléssel nem lehetne megoldani? Úgy lehet több esélyed lenne, bár nem tudom, az ilyenek hogy működnek. Viszont szurkolok, hogy sikerüljön, mert én nagyon szeretem a Berzsenyit:D(És még az online oktatást is jól oldották meg!)
2021. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!