Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin vannak olyanok akiknek...

Orvosin vannak olyanok akiknek siman konnyen megy?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam kulonosebben okosnak de elsore max masodszorra (ha kulon meg kell erteni) megjegyzek mindent. Erettsegikre se keszultem es megis nagyon jo pontom lett. Sose tanultam meg tanulni epp ezert, mindig csak atnezem az anyagot bármekkora legyen egyszer aztan emlekszem ra, mint mikor mondjuk nezel egy filmet es tudod h mi tortent benne.

Rettegek epp ezert az egyetemtol, fogalmam sincs hogy kell seggelni.

Tavaly erettsegiztem de utana nem kezdtem el az egyetemet mert nem tudtam eldonteni, hogy fogorvosi vagy gyogyszereszeti legyen. Dolgoztam egy evet es most nagyon motivalt vagyok, jelentkeztem ujra de tenyleg alkalmatlannak erzem magam. Vegul altalanos orvosit jelöltem meg elsonek es tudom, hogy az elso 2-3 evet nagyon neheznek mondjak...mi nehez benne? Sok 1000 oldalt kell megjegyezni?

Orvosin minden egy helyen van, tehar tudod mit kell tanulni csak nagyon nagy mennyiség?

19/L


2021. máj. 9. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Az benne a nehéz, hogy sok anyagot kell tudni és megfelelően előhívni. Nekünk anaton úgy mondták, hogy telefonkönyvet is feladhatnák, aztán vizsgán vissza kell mondani xy adatait, de ha már anat, akkor legyen anat. :D

Szóval alapjáraton tényleg annyi a lényeg, hogy borzasztó mennyiséget adnak le, lépést kell tartani az anyaggal és ha aztmondják, hogy ductus choledochus, akkor mindent eltudj mondani, amit tudsz. Kicsit emelt bioszhoz tudom hasonlítani, ahol ott a sok év anyaga és bármit lehet kérdezni. Na ez ugyanez csak kb 1 félév az összes biosz és szigón több félévet lehet kérdezni. Persze anat mellett van 6000 másik tárgy és ez is nehezíti a dolgot, meg kell tanulnod beosztani az időt, közben megtalálni azt ami igazán kikapcsol. Kell egy ritmus, amiben tudsz élni, tanulni és virulni.

De vannak orvosin is persze olyanok, akiknek sima az anatszigó ötös, amin a többség bukik, azon szintén 4-5el átmegy. Nekem barátnőm versenyszinten sportol, (eus bajnok) mellette itt van áokon és mindkét helyen csodásan teljesít. Más sokkal több szabadidővel és tanulással áll a kiesés szélén. Ez ilyen, mindenhol vannak ilyenek, valakinek a legnehezebb is a “nem vészes” kategória🤷🏼‍♀️

2021. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Érdekes, hogy az emelt biosz anyagához hasonlítod, nekem arra nagyon keves energiaval sikerult amolyan gimi alatt szerzett alapmuveltsegbol osszeszedni egy olyan szazalekot ami mellett lehetett gyenge a kemiam, de konkretan arra se tanultam csak megneztem melyik tetelek lesznek es azokat kidolgoztam.

Annyi kerdesem meg lehet, hogy esetleg az evek lebontását nehezsegben milyennek tartod? Van ismerosom aki most végzi a masodevet es ot kerdeztem de azt mondta a 3. Meg rosszabb lesz es nem is akar errol beszelni :” )

2021. máj. 10. 01:01
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Azért szerintem erős túlzás az emelt bioszhoz hasonlítani az anatot. Nekem konkrétan lakótársam volt az évfolyam első tanulója, láttam mennyit készült, nem, nem csak 2x futotta át az anyagot. Itt nem csak mennyiséget kell rövid időn belül alaposan megtanulni, de maradva az anatos példánál egy idegen nyelven kell megtanulni az egyes képleteket, amelyeket nem elég visszaböfögni, de meg is kell mutatni tetemen/preparátumon, ami nyilván némileg különbözik azoktól a kedves rajzoktól az anat atlaszban. Az olyan kérdéseken sem kell meglepődni vizsgán, hogy “minek kellene itt futnia”, de előfordult, hogy az a válasz, hogy “ez egy egyedi variancia”, miközben ott tippelgetsz, hogy mi a bánatra mutat rá a vizsgáztató. Más szakokon tanult ismerőseim gyakran hencegtek azzal, hogy a vizsga előtti délelőtt tanulták meg az anyagot, ennyi idő alatt el sem tudtam volna olvasni azt a mennyiséget, ami kell, de mint írtam, nem elegendő olvasni. Embriológiából pl mindent le is kellett tudni rajzolni, az is idő, mire begyakorolja az ember, ahogy pl az is 3 egész napot elvitt az életünkből, hogy a biokémia beugróját (!) betanuljuk, ami különböző enzimreakciók felrajzolása volt. És én még jó voltam biokémiából, én 4-5 nap alatt megtanultam azt, amit más 2 hét alatt. Nem, olyan csodagyerek nem volt nálunk, aki szignifikánsan kevesebb felkészüléssel hozott egy átlag, esetleg jó eredményt, maximum olyanok voltak, akik szerencsésen kihúzták azt az egy tételt, amit pont tudtak és szintén szerencsésen nem kérdeztek bele olyanba, ami nem ment, de az ilyenek mindig a kegyelem zöld taknyán mentek át minden vizsgán, általában nem is elsőre sőt, leginkább nem is csúszás nélkül. Olyan volt, aki a vizsgaidőszakot 2-3 hét alatt lezavarta (nekem 5-6 hét mindig kellett hozzá), de cserébe az illető az elejétől kezdve sokat tanult, minden hétvégéjén, hétköznap amennyit bírt. Itt nem elég csak figyelni, meg aranyosan jegyzetelni előadáson, hiszen a gyakorlati részhez az édes kevés, már pedig sok tárgy alapja a gyakorlat.
2021. máj. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%

Ha valami érdekel és az agyad is jó, akkor simán lehet könnyen haladni az egyetemen.

Én mondjuk csak egy ELTE gazdment csináltam, de gyakorlatilag 0 tanulással (vizsgaidőszakonként kellett pár nap, meg zhknál 1-2 óra) csúszás nélkül 4,4-es diplomaátlaggal végeztem.

2021. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2021. máj. 10. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Az én válaszom miért nem hasznos? Csak azé elfogadható, aki heti 30-50 órát tanul?

Nyilván a számolásomba nincs benne az, hogy órákra bejártam, de az szerintem "kötelező", ha el is akarsz végezni egy szakot.

2021. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os! Amennyiben te a 4-es válaszoló vagy, úgy 2 dolog miatt nem hasznos a válaszod: egyrészről a kérdés egyértelműen nem neked szólt, másrészről egy orvosit sosem fogsz elvégezni “gyakorlatilag nulla tanulással”. Tudom, hogy sokan nehezen hiszik ezt el, de az anyagmennyiség miatt itt messze nem elegendő az órákon jelen lenni, meg 1-2 nappal a vizsga előtt elővenni. Példa: anatómia szigorlatra a vizsgaidőszakban úgy készültem 2 hetet, hogy nem volt újdonság a tételek között, hiszen mind a zh-k, mind az előző 2 félévnek köszönhetően ismert volt az anyag. 4-est kaptam. Hasonlóan voltam gyógyszertanból, abból járt az 5-ös. De pl élettanra csak egy hetet szántam, évközben sem fordítottam rá elég időt, s habár vizsgaidőszakban az anathoz vagy gyogyóhoz hasonló szorgalommal készültem (reggeltől estig tanulással, délután egy nagy pihenővel, vagy este egy edzéssel), mégis csak kettest sikerült összeszednem. Ez nem az a hely, ahol elegendő szeretni az anyagot. Ez nem felvágás, ez tény. De nyilvánvaló, hiszen az egyik legnagyobb felelősséggel járó diploma, itt a munka során percek, adott esetben másodpercek alatt kell olyan döntést hozni, ami egy életre hatással lehet a páciens egészségére. Ehhez nyilván nem elegendő néhány diasort végig pörgetni 2 nappal vizsga előtt.
2021. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!