Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rettegek attól, hogy nem...

Rettegek attól, hogy nem vesznek fel az egyetemre. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nagyon szigorú családból jövök, ahol főleg apám helyez rám nagy nyomást azzal, hogy ha nem vesznek fel egyetemre, akkor egy nagy 0 leszek, a társadalmi ranglista legalján valami gagyi munkás, aki nem tud semmire sem építeni... Persze én ezzel nem értek egyet, de attól még nagyon szeretném, hogy felvegyenek... Viszont az idei érettségi nem ment úgy ahogy akartam, kb. 5 pont fog hiányozni a kellő 400-hoz, aztán persze lehet, hogy meglesz, de ha nem, nagyok kétségbe fogok esni. Szeretek zenélni, vannak saját zenéim, talán erre lehet építeni zenei végzettség nélkül? Mondjuk egy jó számhoz valami jó klipet forgatni, és közzétenni? Nem tudom, ezek már csak végső elkeseredettségem szüleményei... Pedig 400 pont igazán nem sok, de mégis elb@szt@m...

2021. máj. 10. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Lesz egy 1ev 3 honapos nyariszuneted🥰


Hasonlo helyzetben vagyok, en azt talaltam ki hogy egy ev mulva emeltezek angolbol, ha 60% felett sikerul meglesz a nyelvvizsga is stb, nyerhetek vele +14/28 pontot (a felvi valamiert az emelttel akar szamolni, de ha a nyelvvizsga plusz pontjat venne jobban kijonne)

2021. máj. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
CSak egy bizonyos szakot jelöltél be...?? Nincs 2., 3., N. opció? Ahová elég a kevesebb pont is?
2021. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb úton vagy afelé, hogy olyasmit csinálj, ami nem fog örömet okozni. Elvégzed az egyetemet, elkezdesz dolgozni, aztán 30 évesen talán felnősz, és elkezded az egészet elölről, hogy végre a saját utadat járd. Ezen gondolkozz! Amúgy a zene szép dolog, de nagyon bizonytalan megélhetés. Valami azért legyen a kezedben mellette!
2021. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es: a Felvi kalkulátora mindig a legkedvezőbb opciót számolja (ez a kalkulátor fogja meghatározni a hivatalos pontodat is)! Azért nem add a nyelvvizsgára többletpontot, mert nem a 60%-os emeltre kapsz nyelvvizsga-többletpontot, hanem a 60%-os emeltért kérhetsz a sulidtól egy nyelvvizsgával egyenértékű cuccot, és azt külön fel kell töltened! Szóval a kalkulátorba úgy jelöld, mintha nyelvvizsgád is lenne, nem csak 60%-os emelted!
2021. máj. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
amúgy nem csak egyszer felvételizhet az ember, szóval ha idén nem vesznek fel, egyáltalán nincs minden veszve, külföldön szokás 1 évet kihagyni középsuli és egyetem között, csak itthon van az, hogy mindenki rögtön menne már az egyetemre
2021. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Felém is nagy elvárások voltak/vannak. Nem vettek fel elsőre, de mégsem problémáztak otthon rajta. Egyből kitaláltuk mit csinálok a kimaradó egy évben, amellett, hogy készülök az érettségire. Szuper időszak volt, javítottam az emelteken, felvettek egyetemre. Remélem a te szüleid is rugalmasak lesznek.

Ülj le velük, hogy mi legyen a B terv.

2021. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
#4 nagyon szepen koszonom!!
2021. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem vesznek fel, még mindig van B terv, szemezgetsz pótfelvételin a fizetősök közül.
2021. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Papáddal beszélnie kellene valakinek, akinek elfogadja a véleményét. Nagyon szomorú, hogy így vélekedik, hogy a középfokú végzettségűeket ennyire lebecsüli, pedig ők hordják a hátukon az országot, persze tanárok, orvosok, mérnökök is kellenek, de a nagy többség nélkül éhen halnánk, nem lenne felépítve egy ház sem - gondoljon erre. Lehet valaki művelt, kulturált úgy is, hogy nem végzett egyetemet, sőt,még emberségesebb is,mint az, akinek ilyen elvei vannak. Keress egy jó szakmát, és ne törődj apukáddal.
2021. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!