Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8-ban mennyi időt töltöttetek...

8-ban mennyi időt töltöttetek tanulással?

Figyelt kérdés

2021. máj. 14. 23:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben iskola után 5-6 órát plusz heti 4x jártam külön tanárokhoz.


Az ország legjobb szakgimijében tanultam, végül 2 emelt érettségit tettem, összesen 6 érettségi tárgyam volt (egyik se lett 4-esnél rosszabb). Van egy emelt nyelvvizsgám egy szakmám és most végzem egy Budapesti Egyetemen a Bsc-t 4.0 feletti átlaggal.


Megéri tanulni.

2021. máj. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Változó.

Mikor másnap TZ volt vagy dolgozat, akkor 1,5-2óra. Ha felelés 20-40perc. 4,6 volt az összesített atlagom, mindenből 4-5 kivéve töri az 3. (Ami 4-es volt az a matek mert abból borzalmas tanárunk volt, földrajz, informatika és az angol)


Most 10.-es vagyok hasonló időt tanulok, az átlagon 4,3. (Mindenből 4-es kivéve, matek fizika kémia földrajz mert azok 5)

2021. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Általában megcsináltam a házit, ami változó volt, hogy mennyi időt vesz igénybe. Dogák előtt 45percnyi-egy órás magolás benne volt, ha humán tantárgyból írtunk. Reál tantárgyakból jó voltam annyira, hogy elég legyen csak óra előtt átnézni a képleteket esetleg. Full ötös voltam végig, ebből kifolyólag nem is felkeltettek, csak ha valamit mégis elrontottam és javítanom kellett. Olyankor tudtam előre, meg én magam is jelentkeztem felelésre, előtte általában 30perceket tanultam, csakhogy tényleg mindent tudjak és meglegyen az ötös. A központim végül 81pontos lett és felvettek egy jó gimibe Budapesten, nyelvi előkészítőre, így szerintem megérte.
2021. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem is feleltettek*
2021. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát, viszonylag sokat, talán visszanézve túlzásba is estem olykor, de én elég szigorú suliba jártam, ahol megkövetelték. Sok tanórán, különórám volt, sajnos napközis voltam, de ott meg képtelenség volt tanulni, max. az írásbeli házikat megírtam, de dogákra csak otthon tudtam készülni. Ugye 8.-ban minden a felvételiről szólt, szóval hétköznap délután-este a szokásos dogákra/felelésekre készültem/házikat írtam, hétvégenként pedig feladatsorokat csináltam. Sokak a felvételi után elengedték a dolgot, de én azután is rendszeresen készültem, mert nem ért véget a tanév, nem lett volna szép lerontani. Viszonylag jó felvételit írtam, a 8.osztály második félévében megszerzett tudás pedig jól jött a gimi elején, mert nem felejtettem sokat, így nem volt éles váltás.
2021. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó csak szimplan buta vagy
2021. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Miért lenne valaki attól buta, hogy sokat tanult?
2021. máj. 15. 16:06
 18/26 A kérdező kommentje:
*mert
2021. máj. 15. 16:06
 19/26 anonim ***** válasza:
3%
#17: Azért mert nem az agysebészképzőn tanult sokat, hanem általánosban. Ott akinek a minimális képességei megvannak, kis tanulással is tud legalább 4,5-ös átlagot hozni, és jó felvételit írni. Akinek ehhez sokat kell tanulni, az buta.
2021. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Most mi azzal a bajod, amit a 15-ös leírt? Mindenkinek egyénfüggő, ki mennyit tesz bele a tanulásba (egyébként azt írta is, hogy utólag lehet, máshogy csinálná). Mindig van valaki, aki semmit nem csinál, csak ügyeskedéssel megszerzi a jobb jegyet, más meg szorgalmasan tanul, ő pedig úgy éri el a célját. Felesleges ezen vitázni.
2021. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!