Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémiások! A felkészülés...

Emelt kémiások! A felkészülés során ti mennyi időt tőltöttetek egy-egy összetettebb számítási feladat megoldásával?

Figyelt kérdés
Magam készülök a vizsgára, szerencsére rendelkezem jó alapokkal. Az ötösöm lesz kémiából feladatait oldom meg és sajnos nem ritka, hogy mire rájövök a konkrét megoldásra egy komplexebb feladatban ÓRÁK telnek el. Előfordult olyan is, hogy több napon keresztül vissza kellett térnem egy-egy feladatra, mert nem jött ki vagy nem értettem stb. De egyet se szeretnék kihagyni. Ez gyakori jelenség másnál is a felkészülés során? Lehet túl aprólékos vagyok? Vagy nem is megy annyira ez a tantárgy? :/
2019. szept. 24. 23:27
 1/5 A kérdező kommentje:
#töltöttetek
2019. szept. 24. 23:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó évben én is főleg számolások megoldásával készültem az érettségire. Szerintem változó, kinek mennyi időt kell ezzel töltenie. Egyébként semmilyen személyi segítséged nincs a felkészüléshez?

Én nem csak az Ötösöm lesz-t oldottam, mert a kémiatanárunk gyakran adott elég érdekes, adott esetben komplexebb számítási feladatokat. Én nem csináltam végig minden feladatot, mert sok teljesen egy mintára van írva, persze ha vmi nem ment elsőre és gyakorolni szerettem volna, megcsináltam a hasonlókat is mind.

Hol tartasz? Annak a könyvnek egy része már picit túl mutat az érettségi követelményeken a vége felé amúgy.


Szerintem amúgy nem baj, ha még sokat kell gondolkozz, vissza kell térj feladatokra. A lényeg, hogy meg tudd őket csinálni (a menete legyen jó, ne is feltétlen a végeredményt nézd meg), még csak szeptember van, a cél az, hogy májusra legyél olyan gyakorlott, hogy szinte ránézésre legyen vmi stratégia a fejedben egy érettségi feladat megoldására. (Tapasztalatom szerint ezek a számolások nem igényelnek különösebb matematikai tehetséget, ki lassabban, ki gyorsabban, de el tudja sajátítani őket gyakorlással.)

Én nem feltétlen oldanám meg mindet, de ez nyilván picit egyéni haladás kérdése is.

Sok sikert! :)

2019. szept. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik tipusbol megcsinaltam 1et vizsga elott 2 nappal, kb ennyit
2019. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok/voltam. Én tavaly kezdtem önállóan felkészülni, sajna nem vettek fel, de megpróbálom még egyszer. A lényeg, hogy pár hete neki kezdtem felfrissíteni a számolásokat és azt tapasztaltam, hogy amiken tavaly első nekifutásra vért izzadtam, most könnyen ment. Tehát szerintem kell ülepedési idő, amit egyébként tavaly is tapasztaltam. Egy-egy megoldhatatlannak tűnő feladatra ha visszatérsz pár óra vagy akár nap múlva, lehet, hogy megvilágosodsz (velem volt ilyen).

Mindazonáltal az 5-ösöm lesz mellé kell vmi más is, leginkább az előző érettségi feladatsorok, de én OKTV-t is fogok nézni, mert az idei tavaszi érettségi számolásai nagyon nehezek voltak. Plusz lehetőség szerint magántanár/felkészítő tanfolyam. Én nagyon bánom, hogy tök egyedül vállaltam a felkészülést.

2019. szept. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos közel sem a vége fele járok, jelenleg a 240. feladatnál botladozom csupán. Kérdéses, hogy májusra eljutok-e a végéig egyáltalán. Nincsen segítségem, teljesen önállóan készülök de vegyipari technikus a végzettségem így vannak alapjaim.
2019. szept. 29. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!