Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » KRE-BTK szociológia levelező...

KRE-BTK szociológia levelező szakon végzettek hol sikerült elhelyezkednetek?

Figyelt kérdés

Még azt is meséljétek el kérlek, hogy miért döntöttetek a KRE-BTK szociológia levelező szak mellett.


Köszönök minden választ.



2021. máj. 19. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Innen nem ismerek egy szociológust sem speciel, de akiket ismerek, azok (1) piackutató cégnél (2) multi piackutatási osztályán dolgoznak. Ha én ide járnék, nagyon durván rágyúrnék a statisztikára, utána felvételiznék az elte survey statisztika mesterszakára és utána ezzel a kombóval elmennék piac- vagy trendkutatónak vagy adattudósnak.
2021. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én ugyan se Károlis se levelező nem voltam, de azt hiszem ezzel a szakkal eleve nehéz elhelyezkedni, nem még a levelező változatával.

Eltés nappalis mesterképzéssel a hátam mögött a diplomám a fiókban van mert vidéken csak a középfokú végzettségemmel találtam munkát.

Pesten sok lehetőség van, de máshol? Adattudós, kb. kiröhögnek az mi, meg cocológus..

2021. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Az adattudós (data scientist) a legmagasabban fizetett foglalkozások közé tartozik (akár havi 4-5 milliót is keresnek - nettóban).


A szociológia pedig az egyik legjobb alapozás ehhez.

2021. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És, ha pont nem az adattudós része érdekelne, akkor milyen más opciók vannak még?
2021. máj. 19. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
a mcdonaldsban sikerült munkát szereznem bölcsész diplomával
2021. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Alapvetően szerintem négyféle irány van:


1) Egyetemen maradni – nyilván ez nagyon keveseknek adatik csak meg, tehát erre nem annyira érdemes spekulálni...


2) Üzleti élet – fentebb vázoltam nagyjából a lehetőségeket: piackutató ügynökség vagy osztály, ezen felül jelentősen javul még az elhelyezkedési esély, ha van pluszban egy gazdasági végzettséged is, akkor jóformán bármi, de ahol használni is tudod a tudásodat, az kb. marketing, strategégia, innováció menedzsment, termékfejlesztés


3) Adattudomány – na ez a kemény matekos rész, Magyarországon ez leginkább a Survey statisztika mesterszakkal érhető el jelenleg, külföldön rengeteg jó data science szak van. Ez ma az egyik top karrier egyébként és a szociológia (social science) nagyon jó alapot biztosít ehhez.


4) Szociális szféra. Ez se egy diadalmenet, alulfizetett és nehéz pálya nagyon, de vannak ilyen típusú pozíciók szociális intézményekben.


Összességében a szociológia az egyik legalulértékeltebb szakma jelenleg.

2021. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 21. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok, a szociális szférában régóta várnék valami emelést, elismerést, de nincs. Családsegítőben dolgozni pedig irtó megterhelő feladat, oda van is felvétel.

Polgármesteri hivatal szociális irodájában dolgoztam egy ideig, az jó hely, jobban is fizet.

2021. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És pontosa mennyi a nettó fizetés ezeken a munkahelyeken?
2021. máj. 21. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!