Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén felvételizett valaki...

Idén felvételizett valaki bármilyen egyetemre technikusi papírral (OKJ54-55)? Mert elvileg sokan azt mondják hogy elfogadják emelt érettségi helyett, sokan azt mondják hogy nem. Van-e itt olyan ember akinek ezt elfogadták emelt érettségi helyett?

Figyelt kérdés

2021. máj. 31. 10:32
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Én is a szokásos szituban vagyok, megvan mindenem (technikusi,érettségi,ny.vizsga) és most még egy emelt is kell hogy eltudjak menni tovább tanulni. Jelenleg bármiféle kiskapu érdekel, csak az emelt érettségit tudjam offolni, mert az én véleményem szerint egy technikusi túlmutat egy emelt érettségin és mondjuk be lehetne számítani százalékarányosan... :D
2021. máj. 31. 10:37
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Aki 2005 előtt érettségizett, annak szakmai vizsga váltja ki az emeltet, ha egyébként elfogadható a kód az adott szakhoz.

Aki később, ott kell az emelt mindenképp, nem lehet kikerülni.

2021. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, én is így gondolom. :D

Ez aztán a fair play, aki meg most jön ki az új képzés után annak meg elfogadják emelt érettségiként a technikusit. Mi meg akik dolgoznak és mondjuk megvan mindenük (nyvizsga,technikusi), már csak a diploma kéne szopjunk. Vicc ez az egész ország. :D

2021. máj. 31. 10:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták az iskolába, hogy ránk ez még nem érvényes. Nem váltja ki az emeltet és nem lehet vele számolni az egyetemi pontokat. Csak többletpontot lehet érte kapni.
2021. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de aki meg már az új, nem OKJ képzésből jön annak kiváltja. Igaz hogy konkrétan, speciel én végigsz*ptam az egész technikusit az ország egyik legjobb iskolájába és most ezzel degradálnak. Mivel lesz különb az a technikusi mint az OKJ technikusi? :D 27 évesen most lehet elmenni aztán bohóckodni az érettségivel mikor amúgy csak a diploma lenne vissza mert minden megvan. :D Na mindegy, ez a mi országunk. :)
2021. máj. 31. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Idéntől nem váltja ki plusz pont adható érte.
2021. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az eddig is járt érte...
2021. máj. 31. 11:14
 8/9 Vodafonelive ***** válasza:
En azt mondom, hogy ha nem szeretnel a matekkal vagy fizikaval sokat foglalkozni, tegyel emelt szintu szakmai targybol erettsegit. En ezeket mar megneztem es nem annyira teljesithetetlenek, akar a sima gepesz akar az epuletgepeszeti. Tudom, hogy bosszanto de megis jobb igy csinalnod.
2021. jún. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez alapból a terv, még egyszer abból ami már megvan... :D
2021. jún. 1. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!