Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gyerek vagy a szülő döntse...

A gyerek vagy a szülő döntse el, hogy hol tanul tovább a gyermek általános iskola után?

Figyelt kérdés
2021. jún. 1. 01:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg a szülő döntése, de jobb helyeken a szülők hagynak beleszólást a gyerekeknek ebben a döntésben.
2021. jún. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek döntsön. A szülő biztatni tudja csak, esetleg finoman orientálni, segíteni a döntésben, ha ő nem tud egyedül. Csak akkor legyen önkényes, ha nagy hülyeséget csinálna a gyerek.
2021. jún. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Döntsenek közösen. 13-14 éves gyerekkel már lehet beszélni, észérveket felhozni neki. Hallgassák meg egymást, beszéljenek arról, hogy ki miért szeretné az adott iskola adott szakát, és ha kell, kössenek kompromisszumot. Zárójeles megjegyzés: az igazán bölcs szülő, aki ismeri a gyerekét, el tudja érni, hogy a gyerek azt az iskolát válassza, amit a szülő szeretne, sőt, mindezt úgy, hogy a végén azt gondolja, hogy ő hozta meg ezt a döntést, a szülő pedig csak "nem szólt bele".
2021. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Legtöbb esetben a gyerek eltudja dönteni, hogy mi szeretne lenni, így olyan szakgimnáziumba jelentkezik. Akik nem, azok gimnáziumba szoktak jelentkezni.

Törvényileg lehet a szülőnek van joga dönteni, de szerintem ez baromság. Ne a szülő döntse el, hogy a gyereke hova járjon. Nem a szülő fog 4-5 évig abba az iskolába járni. Szerintem a gyereknek kellene dönteni, a szülő max. elmondja a véleményét

2021. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Szerintem is a gyerek válasszon iskolát, de egy ismerősöm azt mondta, hogy “márpedig azt én fogom eldönteni, hogy hova jár”

Teljesen kiakadtam...

2021. jún. 2. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!